Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
ogłoszenie
Zobacz
autopromocja
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Fabryka Wody
Fot. Fabryka Wody
Choć otwarcie aquaparku za niecałe dwa tygodnie, na rynku nieruchomości widać już różnicę. Największy wzrost zanotowały ceny na rynku wtórnym - pojawiają się oferty powyżej 12 tys. złotych za metr kwadratowy.
Jeśli ktoś mieszka w bloku naprzeciwko, to prawie tak, jakby miał mieszkanie z basenem - komentuje ekspert rynku nieruchomości, Mirosław Król.

- Im bardziej prestiżowy budynek, im bardziej usługowy i spełniający funkcję społeczną... to powoduje, że atrakcyjność miejsca rośnie. Tak było z Hanzą Tower, która została wybudowana i ceny w okolicy też poszły do góry. To się zaczęło od wszystkich centrów handlowych, które były budowane - przypomniał.

Ekspert dodaje, że w niedalekiej przyszłości można się spodziewać rozwoju infrastruktury społecznej w okolicy aquaparku, czyli na przykład nowych lokali gastronomicznych. Ceny nieruchomości w pobliżu Fabryki Wody mogą jeszcze rosnąć i utrzymywać się na wysokim poziomie przez dłuższy czas.
- Im bardziej prestiżowy budynek, im bardziej usługowi i spełniający funkcję społeczną..., to powoduje, że atrakcyjność miejsca rośnie. Tak było z Hansą Tower, która została wybudowana i ceny w okolicy też poszły do góry. To się zaczęło od wszystkich centrów handlowych, które były budowane - przypomniał.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty