Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Shivan Fate. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Shivan Fate. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Policach jeszcze podczas tych wakacji będzie można wyrobić paszport - zapowiedział w "Rozmowach pod Krawatem" nowy starosta policki. Shivan Fate ma pomysły na podkreślenie turystycznych walorów powiatu polickiego z naciskiem na perełkę naszego regionu, czyli Nowe Warpno.
Z ministrem Sportu i Turystyki rozmawia już o swoich dwóch pomysłach, czyli o stałym połączeniu Nowego Warpna i niemieckiego Altwarp np. mostem dla pieszych i rowerzystów, drugi pomysł to promy dla pieszych i rowerzystów łączące Nowe Warpno i Świnoujście.

- Właściwie to nie są moje pomysły, bo to są pomysły jeszcze przed wojną. Jeszcze Niemcy o tym myśleli. Wiemy, że jest ścieżka rowerowa wokół Zalewu Szczecińskiego. Tutaj byłaby skrótem pomiędzy Nowym Warpnem a Świnoujściem, więc to byłaby naprawdę świetna rzecz, bo to rozwijałoby turystykę nie tylko powiatową, ale też Szczecina i po stronie niemieckiej - powiedział Fate.

Mieszkańcy powiatu polickiego, którzy będą chcieli turystycznie wybrać się za granicę, mają mieć łatwiejszy dostęp do paszportów. - Jesteśmy po rozmowach z panem wojewodą. Za chwilę mam nadzieję, że uda nam się dopiąć wszystko do końca i otworzymy też punkt paszportowy w Policach, ale to będziemy oficjalnie ogłaszać jak już będzie ustalona dokładna data otwarcia tego punktu. Mam nadzieję, że uda nam się to jeszcze w wakacje - dodał starosta.

Shivana Fate, starostę polickiego, pytaliśmy także o pomysły na dziurawe drogi, o usługi społeczne w powiecie, czy o plany budowy tunelu Police-Święta w ramach zachodniego obejścia Szczecina.

Zaproszenie do "Rozmów pod Krawatem" w czwartek przyjął wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.
Shivan Fate ma pomysły na podkreślenie turystycznych walorów powiatu polickiego z naciskiem na perełkę naszego regionu, czyli Nowe Warpno. Z ministrem Sportu i Turystyki rozmawia już o swoich dwóch pomysłach, czyli o stałym połączeniu Nowego Warpna i niemieckiego Altwarp np. mostem dla pieszych i rowerzystów, drugi pomysł to promy dla pieszych i rowerzystów łączące Nowe Warpno i Świnoujście.
Mieszkańcy powiatu polickiego, którzy będą chcieli turystycznie wybrać się za granicę, mają mieć łatwiejszy dostęp do paszportów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty