Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Na zachodzie i północnym zachodzie Polski obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Na tych obszarach w czasie burzy mogą wystąpić ulewne opady deszczu, grad i wiatr osiągający prędkość do 100 kilometrów na godzinę.
Specjalne ostrzeżenia SMS przed burzami otrzymali mieszkańcy województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

- Musimy przygotować się na możliwe przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia komunikacyjne. Potencjalnie także możliwe są podtopienia. Usuńmy z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą stwarzać zagrożenie porwane przez wiatr. Parkujemy samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli są zaparkowane pod drzewami i zapewnimy bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz - apeluje rzecznik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Piotr Błaszczyk.

Na zachodzie i północnym zachodzie burze mogą pojawiać się wieczorem, w nocy i w godzinach wczesnoporannych.

Na pozostałym obszarze Polski, z wyjątkiem województwa podlaskiego, spodziewane są trochę słabsze burze. Mogą im towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80-85 kilometrów na godzinę.
Parkujemy samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli są zaparkowane pod drzewami i zapewnimy bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz - apeluje rzecznik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Piotr Błaszczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty