Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Choć na na całym wybrzeżu zapowiadane są dziś opady, to dopiero po południu. Do tego czasu ma być słonecznie, a temperatura będzie sięgała nawet 30 stopni Celsjusza.
Zapytaliśmy ratowników, jak ten czas wykorzystać, by plażowanie zakończyło się pozytywnie.

Bezchmurne niebo i upał w Świnoujściu ma być dziś do godziny 14. To wystarczający czas, by na plaży się przegrzać, a nawet dostać cieplnego udaru. Jak plażować bezpiecznie?

- Na pewno należy pamiętać, że godziny południowe są najbardziej niebezpieczne i to nie tylko ze względu na temperaturę, ale też ze względu na jakość tych promieni słonecznych. Wszelkiego rodzaju kremy z filtrem, wysokim filtrem, czapeczki. Pijemy dużo wody. Wejście do wody powinno być stopniowe. Należy schłodzić organizm, plecy, kark, głowa i wtedy można z tych kąpieli korzystać - przypomina Jarosław Włodarczyk, ratownik WOPR Świnoujście.

A co robić, gdy jednak organizm przegrzejemy? - Zawroty głowy, osłabienie, oblanie się zimnym potem, mroczki przed oczami to są to elementy związane z tym, że organizm może być przegrzany. Wtedy należy najlepiej zejść z plaży, udać się do przewiewnego, fajnego miejsca, zacienionego, napić się. A jak naprawdę się źle czujemy, to już wtedy podejść, nie czekać aż zasłabniemy, tylko podejść do ratowników i powiedzieć, że się źle czujemy - podkreśla Włodarczyk.

Pogoda idealna do plażowania w Świnoujściu ma być również przez cały weekend, więc o podstawowych zasadach bezpiecznego plażowania warto pamiętać.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty