Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Miejskie butelkomaty odchodzą w zapomnienie, ale magistrat chce im dać jeszcze szansę.
Dwa lata temu w Szczecinie uruchomiono program rekomatów, czyli oddawania plastikowych butelek w zamian za punkty, które wymieniać można na zniżki i gadżety.

Popularny program stracił zainteresowanie, gdy w życie wszedł system kaucyjny - mówi rzecznik magistratu Paulina Łątka.

- O ile na przykład do końca kwietnia ubiegłego roku mieszkańcy Szczecina oddali ponad 11 tysięcy butelek do tych miejskich butelkomatów, to w tym roku - w analogicznym okresie - było już zaledwie nieco ponad 1300 butelek - tłumaczy Łątka.

Magistrat sądzi, że popularność rekomatów wróci wraz z nadejściem lata. - Miejskie butelkomaty zlokalizowane są w miejscach, które naturalnie generują pewien ruch, szczególnie w tym okresie letnim i wiosenno-letnim, na przykład na kąpielisku Arkonka czy skateparku na Osiedlu Majowym - dodaje Łątka.

Miejskich butelkomatów jest 5 i są zlokalizowane przy kąpieliskach lub miejscach rozrywki.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Popularny program stracił zainteresowanie, gdy w życie wszedł system kaucyjny - mówi rzecznik magistratu Paulina Łątka.
- Miejskie butelkomaty zlokalizowane są w miejscach, które naturalnie generują pewien ruch, szczególnie w tym okresie letnim i wiosenno-letnim, na przykład na kąpielisku Arkonka czy skateparku na Osiedlu Majowym - dodaje Łątka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty