Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Plaża w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Plaża w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Plaża w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Plaża w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Plaża w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Plaża w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Stanisław Malepszak, szef kołobrzeskich ratowników. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Stanisław Malepszak, szef kołobrzeskich ratowników. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Upalny początek wakacji, bo słoneczna aura zachęca do spędzania czasu na plaży. Czy wypoczywający nad morzem wiedzą, jak bezpiecznie plażować w upały?
Kołobrzeska plaża powoli zapełnia się turystami, a wypoczywający nad Bałtykiem mówią, że zamierzają w ten weekend korzystać z pogody, lecz nie zapominając o zdrowym rozsądku.

- Nawadniamy się, półtoralitrowa butelka z wodą na plaży musi być. Krem z filtrem. - Szukamy miejsca, jest trochę wiatru, jak tutaj przy porcie. - Nakrycie głowy, okulary - mówią turyści.

Stanisław Malepszak, szef kołobrzeskich ratowników apeluje z kolei o ostrożność przy chłodzeniu się w morzu.

- Wchodzimy stopniowo i schładzamy się. Ponieważ jak jesteśmy na słońcu, jesteśmy mocno nagrzani, woda ma około 17 stopni i wchodząc do niej możemy doznać szoku termicznego - mówi Malepszak.

Najwyższe temperatury nad morzem spodziewane są w sobotę i niedzielę. Termometry mają pokazywać powyżej 30 stopni Celsjusza.

Edycja tekstu: Michał Król
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty