Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Facebook/Wspólnie dla Szczecina
Fot. Facebook/Wspólnie dla Szczecina
Stowarzyszenie Wspólnie dla Szczecina rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją przeciwko sprzedaży przez Uniwersytet Szczeciński terenu dawnego folwarku na północy miasta.
Autorzy dokumentu apelują do władz uczelni i samorządu o objęcie tego obszaru ochroną, podkreślając jego walory przyrodnicze, historyczne i rekreacyjne. Ich zdaniem zabudowa oznaczałaby bezpowrotną utratę cennego fragmentu zieleni.

Do złożenia petycji potrzeba 500 podpisów. Jak informuje stowarzyszenie, do tej pory udało się zebrać już około 490.

Stowarzyszenie poinformowało również o złożeniu do wojewody zachodniopomorskiego wniosku o odrzucenie planu ogólnego Szczecina. Zdaniem jego przedstawicieli część zapisów dokumentu jest sprzeczna między innymi z Europejskim Zielonym Ładem, Europejskim Prawem o klimacie i założeniami Krajowej Polityki Miejskiej 2030. Działacze zwrócili się także do Prokuratorii Generalnej o niewyrażanie zgody na ewentualną sprzedaż działki należącej do Uniwersytetu Szczecińskiego.

Edycja tekstu: Natalia Chodań

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty