Schody do nieba
Radio SzczecinRadio Szczecin » Schody do nieba » Początek
fot. Piotr Rokicki
fot. Piotr Rokicki
Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce aby o tym pisać ale przez kilka tygodni nie będę mógł mówić do mikrofonu. Swoją drogę dlaczego on jest "mikro" skoro jest dość duży? W głośniku gra Mike Oldfield w nagranych wcześniej "Schodach do nieba". Cały czas zauważam jakieś literówki, staram się poprawiać ale jak coś zostanie proszę wybaczyć. Jestem w tej chwili przepełniony uczuciem wdzięczności, piękna, nadziei i wiary, że miejsce, w którym żyjemy nie jest aż tak złe jakby się wydawało. Ten wpis dotyczy Kliniki Okulistycznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. I będzie to litania podziękowań.
I tak po kolei mniej więcej (jak pamiętam): pan taksówkarz - mam nadzieję, że po usunięciu dwóch ósemek już jest dobrze. Pani na Izbie Przyjęć przemiła. Pani w przebieralni - trzymam kciuki za męża, może uda się Go wyleczyć. Żałuję, że nie poprosiłem o dodatkowy ubiorek szpitalny. Gdybym miał słuchawki mógłbym "robić" za lekarza na jakimś balu sylwestrowym. Panie na oddziale - świetne. Miłe, pomocne i... Nie wiem jak to napisać... Matki dla pacjentów? W tym całym tyglu ludzkich nieszczęść potrafiące być pomocne, miłe i ... wesołe. A musi być to czasami trudne bo każdy ma przecież również własne problemy. Naprawdę super kobiety! A pani od posiłków? W domu tak nie mam (oczywiście smak to inna sprawa) ale "wydawka" super! Dobroci w życiu życzę! Pozdrawiam panie od badań oka (broda, czoło, nie mrugać). I tę z fioletowymi włosami, która kichnęła i zdjęcie nie wyszło:) I tę dziewczynę w granatowym mundurku od zakraplania i wyciągania wenflonu, która była bardzo poważna ale w końcu okazało się, że potrafi się śmiać (nie pytałem się ale wyglądała jakby była dopiero po maturze). Pozdrawiam panią z nocnego dyżuru, blondynkę z "krzywą" fryzurą, która dała mi niebieską pigułkę (szkoda, że nie czerwoną). I oczywiście panią, która dbała o czystość naszego pokoju. Kurcze, mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o lekarzach, którzy mieli bezpośredni wpływ na moje zdrowie (kto popsuł laser? Przecież on mi będzie potrzebny zaraz). Ale wiadomo. Z lekarzami kontakt jest szybki i w zasadzie bezosobowy. I trochę żałuję, że nie włączyłem się do rozmowy w trakcie operacji bo było dość wesoło, ale jednak byłem dość przejęty sytuacją. Piszę to wszystko, bo taka niespodziewana sytuacja pokazuje, że jesteśmy otoczeni przez wspaniałych ludzi. Ludzi, którzy zapewne mają swoje codzienne problemy, może ważniejsze niż nasze, ale potrafią w tym morzu nieszczęść zdrowotnych być pomocnymi i współczującymi ludźmi. Ach! Pozdrowienia dla dwóch gości z pokoju, którzy byli już po i powiedzieli, że nie ma się czego bać oprócz zastrzyku znieczulającego. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i ryby będą brały! WIELKIE dziękuję dla wszystkich! Z jednej strony cieszę się, że już mnie tam nie ma ale z drugiej strony, zostałbym w tym towarzystwie dłużej (gdybym tylko mógł sam sobie gotować).

Po co to piszę? Bo jak wspomniałem na początku przepełnia mnie uczucie, że ludzie są wspaniali. A od dłuższego czasu miałem zupełnie inne doświadczenia. I bardzo chciałbym aby to uczucie pozostało ze mną na dłużej. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi! Mrugam czerwonym okiem chociaż jako radiowiec powinienem mieć zielone...

 

Zobacz także

2024-02-19, godz. 23:23 Mikromusic, Bela, Bovska, Marcelina i... Odra. Rzeka. Ponad rok temu Natalia Grosiak spotkała Roberta Rienta, pisarza i szamana, na pokazie filmów o artystach mieszkających w Szklarskiej Porębie. Było to kilka… » więcej 2024-02-13, godz. 01:00 Kuby z Kuby i Kuby... W najbliższą środę "Schody do nieba" odwiedzi zespół Kuba i Kuba w osobach Kuby Mieczaja i Kuby Frankowskiego. Przyniosą ze sobą "Światło" czyli nową… » więcej 2024-02-12, godz. 23:23 ISO 20 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: Limboski & Rev.Ray, klub Jazzment, 10.02.2024 r. » więcej 2024-02-13, godz. 13:21 W deszczu maleńkich żółtych kwiatów. To takie przypomnienie/propozycja. Na 14 dzień lutego. Składałem tę listę dość dawno. Taka przypadłość trochę jak u bohatera książki Nicka Hornby'ego… » więcej 2024-02-05, godz. 22:37 Nocne spotkania na schodach... Kilka dni temu ukazała się pyta "Duality" panów Limboskiego i Rev.Ray'a. Obaj przyjadą do Szczecina by w najbliższą sobotę zagrać w klubie Jazzment… » więcej 2024-01-16, godz. 12:50 Blisko, coraz bliżej... Wiosna nadchodzi. Przynajmniej na naszym radiowym trawniku. Ale wcześniej kolejne spotkanie w cyklu [3x1]. Tym razem gościć będziemy zespół Noisetree. Zapraszam… » więcej 2024-01-16, godz. 22:22 ISO 19 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: "Muzyka Miasta" czyli Tragarze, Klaudia Kowalczyk, Konrad Słoka i Chango, Matt Franke i Curcuma, DK Słowianin, 13.01.2024… » więcej 2024-01-01, godz. 23:24 ISO 18 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: Mistrzostwa Polski Kurierów Rowerowych w Szczecinie, 13.08.2023 r. » więcej 2023-12-26, godz. 23:45 Przed nami ostatnia środa roku... Czas więc na kolejne spotkanie w cyklu [3x1]. Tym razem w "Schodach do nieba" gościć będziemy Grzegorza Sadowskiego. Altowiolistę grającego na co dzień… » więcej 2023-12-19, godz. 19:00 Nocny Turbo Szurbo... Najbliższe "Schody do nieba" odwiedzi Łukasz Szulborski. Pretekstem do spotkania jest nowa płyta zespołu Curcuma. Porozmawiamy o niej ale nie tylko. Będzie… » więcej
12345