Schody do nieba
Radio SzczecinRadio Szczecin » Schody do nieba » Początek
fot. Piotr Rokicki
fot. Piotr Rokicki
Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce aby o tym pisać ale przez kilka tygodni nie będę mógł mówić do mikrofonu. Swoją drogę dlaczego on jest "mikro" skoro jest dość duży? W głośniku gra Mike Oldfield w nagranych wcześniej "Schodach do nieba". Cały czas zauważam jakieś literówki, staram się poprawiać ale jak coś zostanie proszę wybaczyć. Jestem w tej chwili przepełniony uczuciem wdzięczności, piękna, nadziei i wiary, że miejsce, w którym żyjemy nie jest aż tak złe jakby się wydawało. Ten wpis dotyczy Kliniki Okulistycznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. I będzie to litania podziękowań.
I tak po kolei mniej więcej (jak pamiętam): pan taksówkarz - mam nadzieję, że po usunięciu dwóch ósemek już jest dobrze. Pani na Izbie Przyjęć przemiła. Pani w przebieralni - trzymam kciuki za męża, może uda się Go wyleczyć. Żałuję, że nie poprosiłem o dodatkowy ubiorek szpitalny. Gdybym miał słuchawki mógłbym "robić" za lekarza na jakimś balu sylwestrowym. Panie na oddziale - świetne. Miłe, pomocne i... Nie wiem jak to napisać... Matki dla pacjentów? W tym całym tyglu ludzkich nieszczęść potrafiące być pomocne, miłe i ... wesołe. A musi być to czasami trudne bo każdy ma przecież również własne problemy. Naprawdę super kobiety! A pani od posiłków? W domu tak nie mam (oczywiście smak to inna sprawa) ale "wydawka" super! Dobroci w życiu życzę! Pozdrawiam panie od badań oka (broda, czoło, nie mrugać). I tę z fioletowymi włosami, która kichnęła i zdjęcie nie wyszło:) I tę dziewczynę w granatowym mundurku od zakraplania i wyciągania wenflonu, która była bardzo poważna ale w końcu okazało się, że potrafi się śmiać (nie pytałem się ale wyglądała jakby była dopiero po maturze). Pozdrawiam panią z nocnego dyżuru, blondynkę z "krzywą" fryzurą, która dała mi niebieską pigułkę (szkoda, że nie czerwoną). I oczywiście panią, która dbała o czystość naszego pokoju. Kurcze, mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o lekarzach, którzy mieli bezpośredni wpływ na moje zdrowie (kto popsuł laser? Przecież on mi będzie potrzebny zaraz). Ale wiadomo. Z lekarzami kontakt jest szybki i w zasadzie bezosobowy. I trochę żałuję, że nie włączyłem się do rozmowy w trakcie operacji bo było dość wesoło, ale jednak byłem dość przejęty sytuacją. Piszę to wszystko, bo taka niespodziewana sytuacja pokazuje, że jesteśmy otoczeni przez wspaniałych ludzi. Ludzi, którzy zapewne mają swoje codzienne problemy, może ważniejsze niż nasze, ale potrafią w tym morzu nieszczęść zdrowotnych być pomocnymi i współczującymi ludźmi. Ach! Pozdrowienia dla dwóch gości z pokoju, którzy byli już po i powiedzieli, że nie ma się czego bać oprócz zastrzyku znieczulającego. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i ryby będą brały! WIELKIE dziękuję dla wszystkich! Z jednej strony cieszę się, że już mnie tam nie ma ale z drugiej strony, zostałbym w tym towarzystwie dłużej (gdybym tylko mógł sam sobie gotować).

Po co to piszę? Bo jak wspomniałem na początku przepełnia mnie uczucie, że ludzie są wspaniali. A od dłuższego czasu miałem zupełnie inne doświadczenia. I bardzo chciałbym aby to uczucie pozostało ze mną na dłużej. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi! Mrugam czerwonym okiem chociaż jako radiowiec powinienem mieć zielone...

 

Zobacz także

2023-09-18, godz. 19:30 ISO 16 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: Invest in Szczecin Open 2023, 11 i 16.09.2023 r. » więcej 2023-09-12, godz. 20:29 Wieczorna podróż na Antypody. Dziś wieczorem naszym gościem będzie Maja Martyniuk. Od kilku lat mieszka w Nowej Zelandii i prowadzi na Instagramie profil, na którym dzieli się swoimi opowieściami… » więcej 2023-07-03, godz. 22:00 Kolejna wakacyjna prze rwa... Przez najbliższe dwa miesiące nie będzie wędrówek "Schodami do Nieba". Jednak będziemy spotykać się muzycznie w środowe wieczory. Bez słów. Posłuchamy… » więcej 2023-07-31, godz. 23:21 ISO 15 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: Festiwal Garaże 2023, Łasztownia, 29.07.2023 r. » więcej 2023-07-24, godz. 02:33 ISO 14 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: After 'Ours, Zamek Książąt Pomorskich, 23.07.2023 r. » więcej 2023-06-19, godz. 23:23 Dzień pierwszy... dzień ostatni... No tak... Lato się zaczyna. To znaczy, że kończy się kolejny sezon naszych spotkań z muzyką. W środę ostatnie przed wakacjami wydanie "Schodów do nieba"… » więcej 2023-05-31, godz. 21:08 Ostatni dzień (i to środa) maja! Czyli spotkanie z cyklem [3x1]. W "Schodach do nieba" gościć będziemy zespół Stan Nieustalony. Muzycznie i słownie. Zapraszam po 23.00. » więcej 2023-05-22, godz. 23:56 ISO 13 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: Dynasonic, 20.05.2023 r. » więcej 2023-05-14, godz. 22:50 ISO 12 czyli... Impresjonistyczne Stany Ostrości: Cmentarz Golęciński, 14.05.2023 r. » więcej 2023-05-09, godz. 16:40 Tym razem jazz w roli głównej... A to za sprawą naszego gościa, którym będzie pianistka jazzowa Kasia Pietrzko. Niedawno ukazała się płyta "Fragile Ego" firmowana nazwą Kasia Pietrzko… » więcej
23456