Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka » ARCHIWUM 2011, czerwiec
Skoro w sobotę od rana nadawaliśmy dla Państwa program Polskiego Radia Szczecin z Wałów Chrobrego, uznaliśmy, że podczas Dni Morza - Sail Szczecin nie może także zabraknąć Migawki. Sama impreza oczywiście jak najbardziej fotogeniczna - począwszy od robienia zdjęć żaglowcom i innym jednostkom pływającym, poprzez szaleństwo wesołego miasteczka, aż po fotografię koncertową i feerię barw pokazu sztucznych ogni. Aby jednak kolory na naszych kadrach były dokładnie takie jak trzeba, w pierwszej części audycji zajęliśmy się sprawą profili barwnych, jakie mamy zarówno w naszych aparatach, jak też jakimi dysponujemy wywołując plik RAW w programie graficznym. Wbrew pozorom, to istotna sprawa, a często nie zdajemy sobie sprawy, że na tym etapie możemy popełnić błędy, które będą rzutowały na ogląd naszych zdjęć.
W Migawce pojawił się także gość: szczeciński fotografik Tim Stütz. To znana postać w środowisku, dlatego z prawdziwą przyjemnością mogliśmy porozmawiać zarówno o jego najnowszym albumie, którego premiera odbyła się dokładnie godzinę po rozpoczęciu audycji, a także o jego wizji świata pokazanej przez zdjęcia. Czarno-białe dodajmy, bo Tim Stütz fotografuje tylko w taki sposób.
MIGAWKA-Program z 11.06.11
Posłuchaj audycji z 11 czerwca 2011 roku.