Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka
Rynek wtórny to dobra alternatywa zwłaszcza dla tych fotoamatorów, którzy chcieli by kupić model z wyższej, czy najwyższej półki. Korpusy amatorskie bądź półamatorskie zazwyczaj mają ceny osiągalne dla zwykłego śmiertelnika, chociaż oczywiście także takie konstrukcje można kupić od poprzedniego użytkownika. Problem pojawia się, kiedy "wyrośniemy" z takiego sprzętu i zamarzymy, na przykład, o "pełnej klatce". Ceny potrafią przyprawić o ból głowy, więc sprzęt używany powinien być jak najbardziej brany pod uwagę. Ale wielu z nas boi się kupować "z drugiej ręki", w tej audycji spróbowaliśmy więc podpowiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin aparatu.
Przez kilka lat istnienia Migawki zajmowaliśmy się wielokrotnie kwestiami warsztatowymi (zapraszamy do naszego Archiwum), z biegiem czasu takich audycji jest mniej, ale zdajemy sobie sprawę, że naszego programu słuchają coraz to nowi słuchacze - tacy, którzy dopiero wchodzą w fotograficzny świat. Dlatego co jakiś czas proponujemy, aby wrócić do pewnych zagadnień, wierzymy jednakowoż, że także bardziej zaawansowani słuchacze znajdą coś dla siebie. Tym razem zajmujemy się zagadnieniem bardzo szerokim - czyli jak optymalnie ustawić aparat. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia przykładowe, ich przeznaczenie stanie się jasne w trakcie słuchania tej audycji.
"Zdjęcia do szuflady" - to był temat naszego ostatniego fotograficznego spotkania 30 lipca 2011 roku. Mówiąc w pewnym uproszczeniu, mieliśmy zrobić zdjęcia pokazujące zmiany, jakie zachodzą w naszym mieście. Tak, abyśmy oglądając te zdjęcia kilka lat później, wyjmując je z tej "szuflady", mogli stwierdzić, że oto mamy przed sobą kadry, które z wraz z upływem lat, niezwykle zyskały na swojej wartości. Z drugiej strony, zważywszy na to, iż wielokrotnie przyszło nam fotografować rozwalone, modernizowane jezdnie czy torowiska, bądź też place budowy, chcieliśmy, aby udało się zachować możliwie jak najwyższy poziom prezentowanych przez uczestników 31 Pleneru zdjęć. Czy to się udało? Zapraszamy do Galerii Migawki i do wysłuchania audycji.
Z opóźnieniem, ale wreszcie publikujemy na stronie Migawki rozmowę z Andrzejem Draganem. Znakomity artysta, który wyspecjalizował się w niezwykłych portretach, ma wykrystalizowane, niezwykle ciekawe, aczkolwiek i chwilami kontrowersyjne poglądy na temat fotografii. Z Andrzejem Draganem rozmawiamy zarówno o jego pracach, metodach obróbki, jak i przemyśleniach związanych z uprawianiem tej sztuki.

Zachęcamy oczywiście do odwiedzenia strony: www.andrzejdragan.com