Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.09.14
Rok temu rozmawialiśmy z nim przez telefon - przy okazji premiery wystawy "Kadry kreślone piórem" kołobrzeskiego twórcy Miłosza Kowalewskiego. W dziale Galeria na stronie Migawki znajdziecie kilka kadrów z tej ekspozycji - ją samą od ostatniego piątku można oglądać całkiem niedaleko Szczecina. Więc wybraliśmy się z mikrofonem do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu aby jeszcze raz porozmawiać z Autorem. Przy tej okazji od razu udało się zapowiedzieć kolejną wystawę, już w najbliższą sobotę - szczegóły w audycji. W Szczecinie można też oglądać dwie wystawy przygotowane przez IPN. Co prawda zdjęcia są tu bardziej ilustracją niż główną treścią - ale właśnie: o tej funkcji fotografii również wielokrotnie w Migawce mówiliśmy. No i naturalnie bardzo dziękujemy za ostatni, 69. Plener Fotograficzny Migawki - i szykujcie się już na następny...
MIGAWKA-Program z 21.09.14
Duża fotograficzna impreza właśnie zakończyła się w Koloni. Targi Photokina obserwowaliśmy w internecie, jak można podsumować tę imprezę - bardzo subiektywnie - szczegóły w audycji. Po drugie: zapowiadamy kolejny, 69. Plener Fotograficzny Migawki "Krajobraz miejski z człowiekiem w tle". Skoro wielu z naszych słuchaczy fascynuje fotografia uliczna, to dlaczego by wreszcie nie spróbować. W tej Migawce odwiedzamy także wystawę fotograficzną Pawła Kuli w szczecińskim Muzeum Narodowym. I gratulujemy Cezaremu Dubielowi z FGT Kontur nagrody Pro Arte.
MIGAWKA-Program z 14.09.14
Jak z kilku kolorowych plam elewacji uczynić frapującą fotograficzną kompozycję? Czy można zrobić niebanalne zdjęcie asfaltu? Gość tego wydania Migawki udowadnia, że jak najbardziej. Anna Niemiec mieszka w Szczecinie, ale jesteśmy przekonani, że pokazuje to miasto w sposób bardzo zaskakujący i poetycki. Sama mówi, że robi zdjęcia "Krajobrazu miejskiego". Posłuchajcie, co mówi o swojej fotografii. A później rozmawiamy - czy raczej monologujemy - na temat zdjęć z naszego ostatniego 68. Pleneru Fotograficznego Migawki. Mnóstwo fajnych zdjęć powstało - wszystkie są w dziale Galeria. A poniżej kadry o których mowa w tej audycji. Dziękujemy oczywiście władzom Areny Szczecin i Monice Pyrek za pomoc w organizacji tego Pleneru.
MIGAWKA-Program z 07.09.14
I jeszcze jedna wystawa do odwiedzenia: w Galerii Fotart do października można odwiedzić ekspozycję zatytułowaną "Mistrzowie mistrza". Sześciu autorów pokazało swoje prace, to nieco nostalgiczna wycieczka w przeszłość, zresztą najlepiej po prostu posłuchać audycji, tam obszerna relacja z wernisażu. A później zapraszam do rozmowy o fotografowaniu architektury. To oczywiście przy okazji 68. Pleneru Fotograficznego Migawki, który odbył się w nowej szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin. Sama budowla wzbudza kontrowersje, jednym się podoba, innym nie - a jaka jest pod względem fotograficznym, czy przydałby się nam obiektyw tlit-shift? - o tym mówimy w tej Migawce.