Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.10.14
To było dosyć niespodziewane odkrycie. Jakoś umknęły nam zapowiedzi tej wystawy, zdaje się, że wernisażu też nie było - ale jeszcze do końca tego miesiąca, przez niespełna tydzień w Książnicy Pomorskiej można oglądać niezwykle interesujące przedwojenne zdjęcia Warszawy i Kresów Wschodnich II RP. Ekspozycję zatytułowaną "Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla" obejrzeliśmy z fotoreporterem PAP Marcinem Bieleckim, naprawdę warto. A skoro za oknami coraz częściej szaruga i plucha, może warto pofotografować w przytulnych wnętrzach? Doskonale nam zresztą znane Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie zaprasza na wystawę "Sąsiedzi PRL". Poniżej kilka kadrów - tak, na zachętę... I jeszcze adres przydatnej strony internetowej: http://www.mdf-berlin.de/en/ - do anglojęzycznej wersji strony Miesiąca Fotografii w Berlinie. My też do stolicy Niemiec pojedziemy, będzie relacja, ale polecamy wybrać się na własną rękę, impreza trwa do 16 listopada.
MIGAWKA-Program z 19.10.14
W tej audycji dwa tematy: po pierwsze fotografia koni na podstawie zdjęć, jakie przysłali uczestnicy naszego ostatniego, 70. Pleneru Fotograficznego Migawki w trakcie 17 Ułańskiej Pogoni za Lisem. Zdjęcia są w Galerii, wybrane kadry o których mówimy w audycji, poniżej, w tym akapicie. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom Pogoni za Lisem za pomoc w organizacji Pleneru Migawki. Drugi temat w tej audycji to fotografia pięknych kobiet. O niej rozmawiamy z prowadzącym warsztaty w studiu foto-team.pl Pawłem Brzezińskim. Czego szuka w swoich kadrach, jak je można odbierać - posłuchajcie naszej rozmowy.
MIGAWKA-Program z 12.10.14
W tej Migawce wracamy do Muzeum Narodowego - i to na dobre... Po pierwsze, w audycji zapowiadana tydzień temu rozmowa z Olgą Kamenskają, autorką wystawy prezentowanej w gmachu na Wałach Chrobrego. Ekspozycję „Bajkał. Królestwo wody i lodu” bez wątpienia warto odwiedzić. Mówiliśmy już w Migawce o zdjęciach i wystawie Pawła Kuli - to w Muzeum Narodowym przy Staromłyńskiej - i nie da się ukryć, że zastanawialiśmy się nad wydźwiękiem jego prac. I wreszcie udało się umówić z Autorem, który usłyszał parę trudnych pytań. Była to też okazja, aby porozmawiać o sztuce współczesnej w fotografii. Kończymy w lasach w okolicach Wołczkowa, na 70. Plenerze Migawki.
MIGAWKA-Program z 05.10.14
Wyjątkowo najnowszy Plener Migawki zdecydowanie wcześniej niż zwykle, ale taki termin dyktuje data wydarzenia, które chcielibyśmy obfotografować. Mianowicie w przyszłą sobotę odbędzie się XVII Ułańska Pogoń za Lisem. Koni jeszcze nie fotografowaliśmy, w tej audycji odwiedzamy Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, szczegóły - kiedy, gdzie i o której spotykamy się na 70. Plenerze Migawki - poniżej na stronie w Aktualnościach. Studio Migawki odwiedził także Krzysztof Chomicz, fotograf ze Świnoujścia wyróżniony na X. Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. Zapraszamy też do działu Galeria na naszej stronie, tam kilka wybranych fotografii naszego gościa. Odwiedzamy też wystawę w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego - a na rozmowę z Olgą Kaminskają, autorką prac „Bajkał. Kraina wody i lodu” zapraszamy do Migawki za tydzień.