Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.12.14
Jak wiadomo doskonale, wszystkie audycje od początku istnienia Migawki znajdziecie właśnie tutaj, na stronie programu - poniżej, w dziale Archiwum. A koniec roku to naturalny okres podsumowań, więc postanowiliśmy przejrzeć to wyżej wymienione archiwum tylko z ostatnich 12 miesięcy. I - trzeba przyznać - nawet tutaj, w redakcji programu, ilość gości, wydarzeń, plenerowych spotkań - zrobiła całkiem spore wrażenie. Było tego tak dużo, że podsumowanie roku 2014 trzeba było podzielić na części. Oto i pierwsza z nich, druga za tydzień. Ale na początku rozmowa z fotoreporterem Radia Szczecin Łukaszem Szełemejem o minionych 12 miesiącach w obiektywie jego aparatu. Można słuchać i oglądać, bo wybrane przez niego kadry są w naszej Galerii Migawki na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 21.12.14
Znowu to zrobili - znowu w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki przy ulicy Niemierzyńskiej. Wystawę prac szczecińskich fotoreporterów można oglądać do końca lutego. Wśród nich są oczywiście kadry Łukasza Szełemeja z Radia Szczecin, na liście naturalnie także Marcin Bielecki z Polskiej Agencji Prasowej, Robert Stachnik, Darek Gorajski, Robert Wojciechowski i Ryszard Pakieser - czyli czwórka z Kuriera Szczecińskiego, dwóch reporterów z Głosu Szczecińskiego: Andrzej Szkocki i Sebastian Wołosz oraz z Gazety Wyborczej: Cezary Aszkiełowicz, Łukasz Węgrzy i Łukasz Wądołowski. I jeszcze, w roli nestora, Włodzimierz Piątek. Wernisażowi wystawy i rozmowom z jej bohaterami poświęcamy tę Migawkę.

I na Święta Bożego Narodzenia Najlepszego Życzymy!!!
MIGAWKA-Program z 14.12.14
Na niespełna dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia namawiamy, aby przy tej okazji - skoro mamy więcej czasu w domu - spróbować "pobawić się" fotografią produktową. W tej Migawce odwiedzamy w studiu fotograficznym Ryszarda Filipowicza, dyrektora kreatywnego agencji Oskar Wegner. I tam, za pomocą tylko jednej lampy, kalki technicznej i lustra próbujemy robić zdjęcia produktowe. Które znajdziecie zresztą poniżej, w tym akapicie. Przy tej okazji, o ile kogoś zainteresował temat, zapraszamy do czytania książki i oglądania strony niemieckiego fotografa reklamowego: adres schuyfotografie.de Rozmawiamy także o najnowszym najdroższym zdjęciu świata: sprzedanym na aukcji za 6,5 miliona dolarów...
MIGAWKA-Program z 07.12.14
O cyklu imprez fotograficznych organizowanych przez szczeciński oddział ZPAF już w Migawce mówiliśmy, bo i trwał on przez cały 2014 rok. A na koniec w Sali pod Piramidą w Książnicy Pomorskiej oglądamy wystawę zbiorową członków szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików. I wpadamy na Marka Czasnojcia, który - jak się okazało - pracuje nad aktualizacją Encyklopedii Szczecina. A tam zdjęć jest mnóstwo przecież, więc posłuchajcie, jak przebiega praca nad takim wydawnictwem. Skoro o wydawnictwach - to na koniec polecamy jedno, które można bez problemu i za darmo ściągnąć z internetu. Szczegóły w Migawce.