Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.06.15
To wydanie Migawki zdominowały dwa wydarzenia. Po pierwsze: odwiedzamy wernisaż wystawy Tomka Lazara "Dzieci Syberii". Ponad 200 osób (licząc "na oko") odwiedziło nową szczecińską Fiharmonię. Wśród nich spotkaliśmy wielu fotografów, którzy wzięli udział w otwarciu tej wystawy. Byli także bohaterowie zdjęć, a co się działo na wernisażu, odsłuchacie w audycji. A później zaryczą samoloty odrzutowe. Bojowe maszyny wystąpiły w roli modelek na Pikniku Lotniczym w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie na naszym kolejnym, 78. Plenerze Fotograficznym Migawki. Zdjęcia z tej fajnej imprezy obejrzycie w Galerii Migawki za tydzień, a teraz posłuchajcie relacji z tej imprezy.
MIGAWKA-Program z 21.06.15
W teorii kolejne terminy Plenerów Migawki są ustalone - to zwyczajowo ostatnia niedziela miesiąca. Ale że staramy też dopasowywać nasz kalendarz do ciekawych, wartych sfotografowania wydarzeń, to i zdarza się - tak jak teraz - że "majowe" spotkanie wypadło w połowie czerwca. Jaki był finał Baltic Tall Ships Regatta w obiektywie naszych słuchaczy? Wszystkie zdjęcia z 77. Pleneru Migawki możecie obejrzeć niżej, w dziale Galeria - a pod akapitem z audycją znajdziecie kadry, o których mówimy w tym programie. Ale wcześniej zapraszamy na kolejny, 78. Plener. Tym razem - można powiedzieć - zgodnie z harmonogramem, w ostatnią sobotę czerwca pojedziemy na Piknik Lotniczy Świdwin 2015 w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego. O imprezie opowiada nam rzecznik jednostki, major Mirosław Lorenc. W tej Migawce także relacja z wernisażu wystawy pokonkursowej BZ WBK Press Photo i rozmowa z jednym z jurorów Waldemarem Kompałą.
MIGAWKA-Program z 14.06.15
Fotografuje modę, kobiece piękno, także w erotycznym wydaniu dla Playboya. Pochodzi ze Szczecina i robi błyskawiczną karierę, bo za robienie zdjęć zawodowa - jak sam przyznaje - zabrał się raptem cztery lata temu. Maxwell, bo o nim mowa, był gościem otwartego spotkania w szczecińskim studiu foto-team.pl. Po luźnej rozmowie na temat zawodu fotografa idziemy na Wały Chrobrego. W tej audycji krótka relacja z początku naszego spotkania na 77. Plenerze Fotograficznym Migawki w czasie finału Baltic Tall Ships Regatta 2015. I rozmawiamy z fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej Marcinem Bieleckim - oczywiście o robieniu zdjęć reporterskich. Który to zresztą raz... A temat i tak jest niewyczerpany...
MIGAWKA-Program z 07.06.15
W tej audycji wracamy jeszcze do tematu najbardziej prestiżowych polskich nagród fotograficznych czyli Grand Press Photo. Wracamy, aby tym razem zaprosić do Migawki autora najlepszej polskiej książki ze zdjęciami roku 2014. Jak widzicie w tytule audycji, to wyróżnienie przypadło cenionemu twórcy: Wojciech Wilczyk spędził kilka lat na fotografowaniu przejawów owej "Świętej wojny" zwaśnionych kibiców na murach kilku polskich miast. Jak realizował projekt - ale i jakim sprzętem - w tej rozmowie tematy fotograficzne mieszają się z socjologiczną obserwacją i antropologią. Na koniec informujemy, gdzie się spotykamy, kiedy i o której, bo - co już wiecie - na kolejny, 77. Plener Fotograficzny pójdziemy, aby zrobić zdjęcia żaglowców na "małych Tolszipach". Szczegóły w audycji i poniżej, w dziale Aktualności.