Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.09.15
Ta Migawka wyjątkowo mało fotograficzna, chociaż we współczesnym świecie dyskusji na ostatni bardzo gorący temat uchodźców i imigrantów, to właśnie zdjęcia grają niezwykle ważną rolę. Czy propagandową? Między innymi o tym rozmawiamy z naszymi gośćmi. Filip Klimaszewski w Policach pokazywał swoje zdjęcia z Damaszku, kadry, które zrobił jeszcze przed wybuchem konfliktu. Filip był także niedawno w Turcji. Jak komentuje całą sytuację? Gościem Migawki był już też wcześniej Jakub Szymczuk, fotoreporter Gościa Niedzielnego, znany z konkursów prasowych dziennikarz wyruszył na grecką wyspę Lesbos, aby na własne oczy przekonać się - i uwiecznić na zdjęciach to, co tam się dzieje. Gorąca relacja prosto z lotniska w tej Migawce. I tak - aby złapać nieco oddechu - propozycja, że jeżeli będziecie w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego warto wejść na pierwsze piętro, aby obejrzeć archiwalne zdjęcia Szczecina.
MIGAWKA-Program z 20.09.15
Plenery Migawki, nasze comiesięczne spotkania z aparatami w ręce (otwarte zresztą zawsze dla wszystkich niezależnie od sprzętu i umiejętności) to znak rozpoznawczy tej audycji. A skoro w zeszłą sobotę byliśmy na już 80. Plenerze Migawki, tradycyjnie tydzień później rozmawiamy o złapanych tam fotografiach. Wybrane ujęcia znajdziecie w tym akapicie, polecamy oczywiście całą Galerię poniżej. W tym programie - ciekawostka - zapowiadamy już spotkanie... listopadowe. Chcieliście ruin fabryki paliw syntetycznych w Policach? No to proszę - ale będą i atrakcje, o czym rozmawiam z Anitą Andryszczyk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB", które nas tam zaprosiło. Dziękujemy. Ale wcześniej 81. Plener Fotograficzny Migawki, już w przyszłą niedzielę 27 września. Temat: "Świat bez koloru". Szczegóły w audycji i poniżej w Aktualnością. I jeszcze chwila wytchnienia od plenerów, czyli krótka rozmowa z utytułowanym szczecinianinem. Tomek Lazar dla New York Magazine sfotografuje Fashion Week w Londynie, Mediolanie i Paryżu!
MIGAWKA-Program z 13.09.15
W tej Migawce dzieje się wyjątkowo dużo. I tak, chronologicznie, po pierwsze: spotykamy się z Robertem Jachimem, fotografem ze Szczecina, fanem zdjęć miejskich, który wygrał relacjonowany w ubiegłym tygodniu Fotomaraton 2015 Szczecin. Po drugie: studio Migawki odwiedził Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji Oskar Wegner pokazał zdjęcia z Norwegii - to niżej, polecamy Galerię Migawki - i opowiedział o tym, jak fotografować na Lofotach. No i wreszcie, po trzecie: relacja z, mamy nadzieję, bardzo fajnego i udanego 80. Pleneru Fotograficznego Migawki podczas widowiska historycznego "Orły nad Arnhem". Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, a w tym programie posłuchacie, jak było w Gryfinie.
MIGAWKA-Program z 06.09.15
Ten program zaczynamy od wizyty w szczecińskim salonie Sigma Pro Centrum. Miło nam poinformować, że przy okazji 80. Pleneru Migawki "Orły nad Arnhem" będziecie mogli wypożyczyć obiektywy tego znanego niezależnego producenta optyki. Szczegóły poniżej, w aktualnościach. W naszym studiu gościmy także Cezarego Dubiela z Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur. Okazją są kolejne nagrody, jakie otrzymał ten znany twórca ze Szczecina. A przy okazji pytamy o doświadczenia i rady w fotografowaniu rekonstrukcji historycznych. Poza tym, odwiedzamy Fotomaraton 2015 i w atmosferze jednej ze szczecińskich restauracji rozmawiamy z dwójką jurorów. Krystian Bielatowicz i Chris Niedenthal są znani doskonale, w Migawce opowiadają między innymi o swojej humanistycznej fotografii.