Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.10.15
Tytuł niemalże taki sam, jak informacja poniżej, w dziale Aktualności na tej stronie audycji zapraszamy na dwa Plenery Migawki. Zajrzyjcie tam, słuchajcie audycji - i, oczywiście, przyjmijcie zaproszenie na weekend 7 i 8 listopada z aparatami w dłoniach, polecamy! W tej audycji także bardzo mili goście: Andrzej Zygmuntowicz pokazuje swoje prace w galerii zachodniopomorskiego ZPAF. O czym traktuje ta wystawa, co o fotografii mówi, było nie było, wiceprezes i przewodniczący komisji artystycznej Związku? Polecamy audycję. Z drugiej strony gościmy Magdalenę Seredyńską - ona jest na początku swojej artystycznej drogi. Miło, że w skromny sposób przyczyniliśmy się do tego, skoro Magda bywa na naszych Plenerach Migawki. W tej audycji jeszcze jedno zaproszenie, aby oglądać wystawy nieopodal fontanny "Bartłomiejki" na Jasnych Błoniach.
MIGAWKA-Program z 18.10.15
Fotografik z Dębna, miłośnik przyrody i ptaków, korespondent National Geographic China po raz kolejny gości w Migawce. O jego zdjęciach - nie tylko Sławomira Mrożka zresztą - już była kiedyś okazja opowiedzieć, ale skoro można je obejrzeć w Szczecinie, skoro projekt "Mrożek. Życie jest warte życia" powoli dobiega końca (sponsorem strategicznym jest PGNiG, partner Nikon Polska) - to był idealny moment na pewne podsumowania. A także na pytanie - co dalej? Paweł Chara opowiada o swojej pracy, o podejściu do obrazu i zdjęć, a także: czy porzuci fotografię dla filmu? Odpowiedzi szukajcie w tej Migawce. Na koniec zapewnienie, że bynajmniej nie zapominamy o jesiennym plenerze Migawki - co więcej, przypominamy, że już na początku listopada jedziemy do Polic sfotografować ruiny fabryki paliw syntetycznych.
MIGAWKA-Program z 11.10.15
Tytuł właściwie wszystko wyjaśnia: w tej audycji rozmawiamy o wystawach, które można obejrzeć w Szczecinie. Na początek Technopark Pomerania, który obfotografowali dokładnie członkowie Fotoklubu Zamek - posłuchajcie, jak przygotowali ekspozycję i jakie zdjęcia obejrzycie (no i oczywiście gdzie i jak się tam dostać). Później odwiedzamy Cafe Popularna na szczecińskim Podzamczu, tam swoją pierwszą wystawę miał Adam Myśków - znamy się również z Plenerów Migawki, Adam pomaga nam także przy nadchodzącym, listopadowym spotkaniu w byłej fabryce paliw syntetycznych w Policach. Jadąc do redakcji, zatrzymaliśmy się także przy byłej "Alei Kwiatowej" - tam plenerowa, historyczna wystawa z naprawdę ciekawymi fotografiami naszego miasta. I już zupełnie na koniec audycji jeszcze przegląd kilku wystaw i galerii - w internecie.
MIGAWKA-Program z 04.10.15
W pierwszej kolejności w tej Migawce zajmujemy się zdjęciami po naszym 81. Plenerze Fotograficznym Migawki. Jaki jest Wasz "Świat bez koloru" - o tych kadrach rozmawiamy z Ryszardem Filipowiczem, dyrektorem kreatywnym agencji Oskar Wegner. Te ujęcia, tradycyjnie, znajdziecie poniżej w tym akapicie - i niezmiennie polecamy całą galerię w odpowiednim dziale na stronie poniżej. Później dzwonimy do fotografa, którego zdjęcie Krwawego Księżyca po prostu podbiło internet - oczywiście była to także okazja, aby Paweł Uchorczak mógł opowiedzieć o swojej pasji do robienia zdjęć krajobrazowych. I wreszcie, zapraszamy do studia Monikę Strzelecką, która dopiero co wygrała konkurs fotograficzny National Geographic. Jej piękny fotograficzny sen trwa...