Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.12.15
Także pod koniec tego roku przygotowaliśmy podsumowanie tego, co działo się w Migawce przez mijające 12 miesięcy. Podzielone na dwa programy: w tym zaczynamy od przypomnienia sobie, gdzie byliśmy i co fotografowaliśmy w czasie Plenerów Migawki. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności - także już teraz zapraszamy na kolejne spotkania w 2016 roku. A jak ktoś jeszcze nie był - to tym bardziej warto posłuchać, jak przyjemnie jest na Plenerach Migawki. W drugiej części tej Migawki zaczynamy też przypominać gości, którzy pojawili się w audycji. Co zresztą będziemy kontynuować za tydzień.
MIGAWKA-Program z 20.12.15
I jeszcze raz w Migawce w tym roku gościmy Tomka Sikorę (audycję z sierpnia znajdziecie tutaj). Znany polski fotografik - tym razem osobiście - opowiada o swojej najnowszej wystawie "Cztery pory roku". Niesamowite, malarskie zdjęcia przyrody uchwycone podczas spacerów autora po okolicach Lubelszczyzny nie epatują tanim sentymentalizmem. Są raczej próbą uchwycenia nastroju, to - jak mówi Sikora - antypocztówki. Ekspozycję na czwartym piętrze Filharmonii Szczecińskiej można oglądać do 16 stycznia, polecamy i zapraszamy do słuchania rozmowy z autorem tych fotografii.
MIGAWKA-Program z 13.12.15
Kolejna Migawka "na wystawach"... Po pierwsze, zapowiadana w zeszłej audycji relacja z otwarcia kolejnej, czwartej odsłony wystawy "Szczecińskiej Fotografii Prasowej 2015" w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki. Tym razem o opinię pytamy gości wernisażu, a nie któregoś z 12 autorów tej ekspozycji. Po drugie, zapraszamy do tak zwanej galerii prezydenckiej na pierwszym piętrze szczecińskiego urzędu miasta. Tam można obejrzeć wystawę przygotowaną przez Grupę Fotograficzną Młodych Twórców z Domu Kultury "Skolwin". I po trzecie, polecamy ekspozycje prezentowane w szczecińskim Muzeum Narodowym w ramach 10. Bałtyckiego Biennale Sztuki Współczesnej. Temat: "Morze. Troubled Water".
MIGAWKA-Program z 06.12.15
Jako mikołajkowy fotograficzny prezent w tej Migawce gorąco polecamy dopiero co wydany album "Szczecin i inne porty w obiektywie Macieja Jasieckiego". Autorstwa Aleksandry Szpunar i Grzegorza Kaźmierczaka - Grzegorza gościmy w audycji, opowiada o świetnych zdjęciach jednego z najlepszych szczecińskich fotoreporterów. Zapraszamy też na promocję albumu w Książnicy Pomorskiej. A w pierwszej części audycji odwiedzamy wernisaż wystawy grupy fotograficznej GF 16x24 działającej przy stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku, o zdjęciach pokazanych w bibliotece głównej ZUT-u opowiadają Czesław Kramarz i Bożena Żylińska. I jeszcze jeden wernisaż: swoje kadry pokazali uczniowie szczecińskiego Liceum Plastycznego. Na wernisażu rozmawialiśmy z Nikolą Józefacką, jedną z autorek zdjęć i Lechem Niedochodowiczem, który w "Plastyku" uczy właśnie fotografii.