Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.02.16
W tej Migawce dwóch gości: Radek Kurzaj sfotografował szczecińską filharmonię. Temat sam w sobie niezwykle popularny ostatnio, ale nie każdy, tak jak on, miał okazję, aby zrobić zdjęcia w trakcie budowy zjawiskowego gmachu. Projekt zwieńczyła elegancka publikacja z czarno-białymi fotografiami "4dimensionHarmony" i między innymi o tym albumie rozmawiamy w audycji. Później odwiedzamy Starą Rzeźnię, tam można już oglądać wystawę polickiego fotografika Marka Gruma, zatytułowaną po prostu "Toscania". W naszej Galerii Migawki znajdziecie zdjęcia tej przeuroczej włoskiej krainy, jakie kiedyś zrobili autorzy programu - a jak ją sfotografował Marek Grum? Posłuchajcie rozmowy.
MIGAWKA-Program z 21.02.2016
85. "Walentynkowy" Plener Migawki spędziliśmy w ubiegłą sobotę na Zamku Książąt Pomorskich. Dzięki uprzejmości dyrektor Barbary Igielskiej i pomocy Tomka Wieczorka mogliśmy wejść między innymi tam, gdzie jeszcze nikt nie był - na nowym tarasie widokowym. I nie tylko. Spotkanie było bardzo sympatyczne, teraz oglądamy zdjęcia z Pleneru. Wybrane kadry Wcześniej, zapraszamy do studia Radosława Reronia, który doskonale znany jest z projektu Niezwykły Szczecin. Fotograf to wielce doświadczony i świadomy warsztatu - ale nie tylko. W swoich wędrówkach po naszym mieście uwiecznia kadry, które potrafią zaskoczyć: wydawało się, doskonale znane wszystkim "kąty" zyskują zupełnie nowy wizerunek. Zapraszamy do słuchania tej bardzo ciekawej rozmowy.
MIGAWKA-Program z 14.02.16
Właściwie w tytule tej audycji powinniśmy zwrócić uwagę, że wywiad z Timmem Stützem także traktuje o wystawie - ale tym razem zapraszamy na wernisaż, a nie w nim uczestniczymy. Jaki jest Rzym w obiektywie artysty kojarzonego z naszym miastem, miłośnika fotografii czarno-białej i wiernego ucznia Bressonowskiej szkoły decydującego momentu, od kiedy będzie można obejrzeć tę wystawę - posłuchajcie naszej rozmowy. Wcześniej odwiedzamy gmach szczecińskiego ZUS-u, tam można obejrzeć fotografie naszej słuchaczki i uczestniczki Plenerów Migawki, Dorota Dobrowolska krótko opowiada o swoich kadrach z Norwegii. Na koniec fotografia nieco poważniejsza, z przesłaniem, czyli odwiedzamy klub garnizonowy Mars i ekspozycję zatytułowaną "Uwolnij mnie... pokochaj mnie...".
MIGAWKA-Program z 07.02.16
Tomasz Zienkiewicz jest znany ze świetnych, niezwykle zmysłowych zdjęć pięknych kobiet. Fotografuje celebrytki i nie tylko, robi zdjęcia komercyjne, prowadzi warsztaty - a przede wszystkim bardzo ciekawie o tym opowiada. Ostatnio gościł na zajęciach zorganizowanych przez foto-team.pl i była to doskonała okazja, aby z Tomaszem Zienkiewiczem porozmawiać - nie tylko o jego fotografii. W drugiej części audycji odwiedzamy Zamek Książąt Pomorskich. Gdy raz odwiedziliśmy go z Plenerem Migawki - zapowiedzieliśmy, że pojawimy się po raz drugi, gdy zakończy się duży remont zabytku. I dzięki uprzejmości dyrektor Barbary Igielskiej oraz Tomasza Wieczorka z biura informacji kulturalnej i turystycznej Zamku Książąt Pomorskich, zapraszamy na 85. "Walentynkowy" Plener właśnie tam. Szczegóły w audycji i aktualnościach. Warto zajrzeć, chociażby po to, aby dowiedzieć się, że można wypożyczyć obiektywy Sigma - dzięki Sigma ProCentrum.