Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 01.01.17
Tytuł audycji jest jasny, czyli zapraszamy na drugą część podsumowania ubiegłych 12 miesięcy w Migawce. Fragmenty rozmów z gośćmi, przypomnienie naszych Plenerów Migawki - od lipca do października ubiegłego już roku. Listopad i grudzień w podsumowaniu odpuszczamy, zakładając, że przecież te audycje były całkiem niedawno i powinniście je jeszcze pamiętać. I oczywiście zachęcamy, aby na własną rękę zgłębiać dział Archiwum Migawki, aby posłuchać w całości - na przykład - rozmów z gośćmi, którzy w Migawce się pojawili. A i też w tych dwóch częściach podsumowania roku 2016 nie udało się zawrzeć wszystkiego - więc tym bardziej zaglądajcie do archiwum audycji.
MIGAWKA-Program z 25.12.16
Tytuł tej audycji chyba mówi wszystko: tak więc posłuchajcie, co działo się w Migawce przez pierwsze sześć miesięcy mijającego roku. Druga połowa roku w podsumowaniu za tydzień. Jak było na plenerach, jakich gości mieliśmy w Migawce i na jakie tematy z nimi rozmawialiśmy? Oczywiście tutaj tylko we fragmentach wywiadów czy relacji, dlatego oczywiście polecamy, aby odwiedzać archiwum na tej stronie i słuchać całości. Tak jak bardzo zachęcamy, aby przejrzeć dział Galeria, chociażby po to, aby sprawdzić jakie zdjęcia przysłali uczestnicy Plenerów Migawki.

Za tydzień część druga - a już teraz, gorące, serdeczne i najlepsze Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pięknych zdjęć i fotograficznych prezentów, a przede wszystkim, żebyśmy mieli do tego zdrowie!
MIGAWKA-Program z 18.12.16
Jak sam tytuł wskazuje, po raz kolejny odwiedziliśmy z mikrofonem Radia Szczecin wystawę zdjęć dziennikarzy pracujących w lokalnych mediach. Fotoreporterzy pokazali zdjęcia, które ich zdaniem w jakiś sposób oddają ostatnie 12 miesięcy w Szczecinie i regionie. Udało się oczywiście także z nimi porozmawiać. Swoje fotografie pokazali: Marcin Bielecki, Sebastian Wołosz, Andrzej Szkocki, Cezary Aszkiełowicz, Dariusz Gorajski, Robert Stachnik i Ryszard Pakieser oraz Włodzimierz Piątek i Jerzy Undro. Na wernisażu udało się także porozmawiać z Tomkiem Lazarem - nasz bardzo już utytułowany twórca niedawno uczestniczył w niezwykle prestiżowych warsztatach organizowanych przez World Press Photo.
MIGAWKA-Program z 11.12.16
W pierwszej części audycji spotykamy się z fotoreporterem Radia Szczecin i współtwórcą Fundacji Polskich Wartości Łukaszem Szełemejem, aby porozmawiać o wystawie plenerowej "Rodakom na Kresach", którą można oglądać nieopodal "bartłomiejki" na Jasnych Błoniach. Pokazuje kulisy akcji zbierania darów i wożenia paczek dla "Polaka i Bohatera na Kresach". W drugiej części Migawki rozmawiamy z Grzegorzem Gaczyńskim, fotografem przyrody, którego ekspozycję możecie oglądać w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Okazuje się, że wystarczy wyprawa nieopodal, do Puszczy Wkrzańskiej, do tego sporo cierpliwości i szczęścia, aby naprawdę fajnie sfotografować przyrodę.
MIGAWKA-Program z 04.12.16
Wreszcie się udało: szczecinianka Sonia Szóstak robi spektakularną karierę na całym świecie i nie było łatwo złapać ją w naszym mieście - ale wreszcie się udało. Jak to się stało, że jej fotografie publikują największe magazyny, zapraszają ją wielkie firmy - wreszcie, jak pracuje i jakie właściwie są jej zdjęcia? Pytań sporo - odpowiedzi w tej Migawce, koniecznie zajrzyjcie też na stronę Soni. Którą to rozpoczynamy od krótkiej relacji z 95. Pleneru Migawki, nazwanego tak jak książka Michała Rembasa "Cuda na szczecińskich fasadach". Dzięki uprzejmości Autora, który oprowadził nas po Szczecinie, mogliśmy te cuda sfotografować i pokazać na stronie Migawki. Zdjęcia, o których mówimy, znajdziecie tuż poniżej w tym akapicie - niezmiennie polecamy całość w dziale Galeria.