Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.11.17
Po raz kolejny odwiedziliśmy z mikrofonem galerię szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików na Wydziale Elektrycznym ZUT-u. Z okazji 40-to lecia ZPAF w naszym regionie, co miesiąc odbywa się tam kolejny wernisaż. Tym razem, co widzicie oczywiście w tytule audycji, swoje prace pokazał szczeciński fotografik Grzegorz Czarnecki. Jednak jego ekspozycja "Plastikowe lalki stoją w oknie" to nie jest klasycznie rozumiana fotografia, tylko raczej opowieść, ubrana w obrazy refleksja o otaczającym nas świecie. Spotkaliśmy się z Autorem, żeby porozmawiać o tej wystawie, wychodząc od prostego pytania - dlaczego wygląda, wygląda?
MIGAWKA-Program z 19.11.17
Cezary Dubiel, artysta fotografik współtworzący Fotograficzną Grupę Twórczą "Kontur" w Migawce gościł nie raz. Tym razem mamy przyjemność pogratulować mu wyróżnienia, jakiego w Polsce jeszcze nikt nie miał: Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej przyznała mu "złoty" tytuł "Wybitnego artysty". W tym programie krótka rozmowa na ten temat z Cezarym Dubielem. A później zapraszamy do Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie przy ulicy Niemierzyńskiej. Kiedyś już tam byliśmy z Plenerem Migawki, a tym razem plan jest ściśle nakreślony: skupiamy się na szczegółach, "Czas na detal". Rozmawiamy o tym z Wojciechem Felińskim z Muzeum (dziękujemy za zaproszenie na Plener Migawki) - między innymi usłyszycie o otwartej właśnie ekspozycji pod tytułem "Po prostu rower".
MIGAWKA-Program z 12.11.17
Od miesiąca trwa już kolejny rok akademicki w Szczecinie, oczywiście nas w Migawce najbardziej interesuje tu katedra fotografii na Akademii Sztuki. Na wykłady przyjeżdżają tam również artyści z całej Polski: i tym razem w Migawce gości Paweł Bownik. Nasza rozmowa, początkowo li tylko o jego pracy w Akademii Sztuki, ta konwersacja zataczała coraz szersze kręgi, żeby poruszyć między innymi kwestie związane z nowoczesną fotografią, kreacyjną i jej wartością. Oczywiście nie zabrakło także wątków poświęconych pracy twórczej Pawła Bownika. Posłuchajcie rozmowy i znajdźcie profile gościa Migawki w portalach społecznościowych, to tam głównie prezentuje swoje prace.
MIGAWKA-Program z 05.11.2017
Takiego Pleneru Migawki to chyba jeszcze nie było - gdy nad morzem szalał orkan "Grzegorz", okutani w ciepłe kurtki, czapki i kaptury szukaliśmy razem ciekawych kadrów jesiennych na już 104 spotkaniu słuchaczy Migawki. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy nie ulękli się aury! A jeżeli tym razem się nie udało, będą jeszcze kolejne Plenery Migawki. W tej audycji krótka relacja, co udało się nagrać w zeszłą niedzielę w Trzęsaczu. Także omówienie zdjęć, jakie widzicie poniżej w akapicie pod audycją. A na koniec wizyta i zaproszenie na wystawy zorganizowane przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne.