Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.04.19
Niebo było zachmurzone, trochę wiało i kropiło - ale taka aura nie przestraszyła uczestników naszego 120. Pleneru Migawki. Dzięki uprzejmości firmy Unity Line, mieliśmy możliwość wypłynąć statkiem Penne Queen w rejs z Wałów Chrobrego do wraku "betonowca" na Jeziorze Dąbie. Krótka relacja z tej wyprawy na początku audycji. I nie zwalniamy tempa: już za tydzień w niedzielę 5 maja odbędzie się 121. Plener Fotograficzny. Dzięki zaproszeniu od klubu piłkarek ręcznych SPR Pogoń Szczecin będziemy mieli możliwość zmierzyć się z fotografią sportową podczas pucharowego meczu naszego klubu. W studiu Robert Jakubowski z SPR Pogoń Szczecin opowiada o tym spotkaniu. Plener jest otwarty, ale trzeba wysłać zgłoszenie. Wszelkich szczegółów szukajcie poniżej na stronie w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 21.04.19
W Wielkanocną niedzielę proponujemy rozmowę o fotografii podróżniczej. To chyba dobry moment, żeby planować wakacyjne wyjazdy - a jak wiadomo taka wycieczka jest świetną okazją do fotografowania. Chociaż, zabawne, że nasz dzisiejszy gość nie zawsze działa zgodnie z planem. Ba, jak przyznał w rozmowie Witold Ziomek, jest fanem "szlachetnej sztuki improwizacji". Swoją podróżniczą pasję realizuje od raptem dwóch lat, a już udało się błysnąć w kilku konkursach. Na przykład fotografii z dronów, ten wątek również pojawia się w tym wywiadzie. A zdjęcia Witolda Ziomka możecie oczywiście oglądać na jego stronie i profilu na Instagramie.

A z okazji Świąt Wielkanocnych Wszystkiego Najlepszego, zdrowia i pięknych zdjęć życzymy!
MIGAWKA-Program z 14.04.19
Dzięki uprzejmości firmy Unity Line mamy możliwość zrealizować Plener Migawki o którym myśleliśmy od dłuższego czasu: oto z pokładu statku białej floty będziemy oglądać a przede wszystkim fotografować nasze miasto od strony wody. O szczegółach rozmawiam z Mateuszem Kantowiczem z Unity Line, informacje o 120. Plenerze Migawki znajdziecie też w dziale Aktualności. Popłyniemy trasą turystyczną do "betonowca" i z powrotem. Zresztą w wakacje sami możecie sobie zrobić taką wycieczkę, na przykład płynąc do Świnoujścia. A w pierwszej części audycji zapraszamy na wystawę utytułowanego fotografika Tomasza Lazara. To "DZIENNIK GAIJINA - Notatki z podróży po nocnym życiu w Tokio", ekspozycję można oglądać w szczecińskiej Galerii Orient.
MIGAWKA-Program z 07.04.19
Skoro wiosna (chyba) na dobre rozgościła się w Szczecinie, czas wyjść w plener. Właściwie, pierwsze fotografowanie na powietrzu w tym roku mamy za sobą, wszak ostatni Plener Migawki odbył się w czasie meczu piłkarek nożnych Olimpii Szczecin. I o fotografii sportowej w tej Migawce dalej mówimy. Chociaż nasz gość specjalizuje się głównie w robieniu zdjęć biegaczom. Jarosław Dulny jest zresztą doskonale znany miłośnikom biegania w naszym mieście. Jak zawsze, przydaje się praktyka - a o czym jeszcze warto pamiętać "czając się" na trasie na zawodników? Między innymi o tym rozmawiamy w audycji. Nasz gość prezentuje też swoje prace w internecie.