Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka » ARCHIWUM 2019, sierpień
MIGAWKA-Program z 11.08.19
Zgodnie z zapowiedzią, jeszcze jedna wakacyjna rozmowa o arkanach fotograficznej sztuki. Tym razem z szczecińskim fotografem Cezarym Dubielem wzięliśmy pod lupę obiektywy. W żargonie określane także jako "szkło", "słoik" - oczywiście są absolutnie podstawową częścią wyposażenia każdego fana robienia zdjęć. Ba, jedną z podstawowych reguł, jaką już powinniśmy przyswoić na wstępie, to ta, gdzie właśnie "szkło" jest elementem, w który od razu lepiej zainwestować więcej. "Puszkę" (aparat) można wymienić, a jak masz dobry obiektyw i nie zmieniasz systemu, to szkło zostaje i służy dalej z lepszym body.

Poniżej znajdziecie cztery zdjęcia, które obrazują jeden z wątków rozmowy - różnice między "widzeniem" obiektywów. Czyli jak - o czym mówimy - szerokokątne szkło "odsuwa plany", a teleobiektyw je do siebie "dokleja". Te zdjęcia (autor Artur Magdziarz) były już wykorzystane w Migawce, tu znajdziecie audycję, którą pierwotnie ilustrowały.