Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.09.19
W pierwszej części relacja z kolejnego naszego fotograficznego spotkania. Tak było wczoraj, gdy rozpoczynaliśmy 124. Plener Migawki. Zdjęcia tradycyjnie pojawią się na stronie w przyszły weekend. A w drugiej części audycji kolejny odcinek z Cezarym Dubielem rozmów o fotograficznym warsztacie - czyli z utytułowanym szczecińskim fotografikiem zagłębiamy się w techniczną stronę robienia zdjęć. Bo wypadałoby - na przykład - znać możliwości naszego aparatu, w każdym z nich - mówiąc o lustrzankach czy ostatnim hicie, bezlusterkowcach - każdy z nich ma kilka trybów pracy. Na przykład mamy tryb, preselekcji przysłony - brzmi groźnie, a tak naprawdę sprawa jest nie aż tak skomplikowana - opowiada Cezary Dubiel.
MIGAWKA-Program z 22.09.19
Niedawny spacer po Skolwinie w ramach Pleneru Migawki naprawdę Wam się spodobał, oceniając po tym, co pisaliście do redakcji wysyłając zdjęcia. To wydarzenie zainspirowało także Radę Osiedla Nowe Miasto, aby zaprosić nas do przejścia się z aparatami po tej części Szczecina. Dlaczego nie - zaprasza przewodnicząca Teresa Warelis. Szczegóły 124 Pleneru Migawki (sobota 28.09 o godz. 10 na Wyspie Jaskółczej) w Aktualnościach. Także tam - oraz oczywiście w tej audycji - informacje o spotkaniu w czasie kolejnej edycji Festiwalu Młodych Talentów. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, to posłuchajcie uważnie, jak wziąć w nim udział i fotografować Gwiazdy w Netto Arenie. Zaprasza Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.
MIGAWKA-Program z 15.09.19
Zdjęcia wybitnego polskiego artysty można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach do 27 września. W tej Migawce Tomasz Łój z MOK-u opowiada o tej niezwykle ciekawej ekspozycji. Czarno-białe fotografie zrobione głównie w latach 50-tych zaskakują formą, nieoczywistymi skojarzeniami i mocną (teraz byśmy powiedzieli) obróbką. Ale sam Beksiński nie przykładał do nich aż takiej wagi. Zresztą w pierwszym odruchu krytycy nie byli dla tych kadrów łaskawi (choć warto pamiętać o czasach w jakich powstały, stalinowskiej dyktatury). Tak czy owak, na pewno warto je obejrzeć.
MIGAWKA-Program z 08.09.19
Spacer po Skolwinie w sobotnie przedpołudnie - było upalnie tydzień temu - ale humory dopisywały. I dopisały także zdjęcia, jakie wysłaliście po 123. Plenerze. Jaki obraz Skolwina wyłania się z tych kadrów? Część z osób uczestniczących w naszym fotograficznym spotkaniu weszła także na teren byłej papierni. To miejsce kojarzy mi się również z Plenerami Migawki - kilka lat temu musiałem się jednak starać o pozwolenia, żeby do byłej papierni wejść - a teraz można to zrobić bez wielkiego zachodu. Chociaż - patrzę na zdjęcia - lepiej tam chyba uważać. Na zaproszenie Macieja Zaśko z portalu skolwin.info pojechaliśmy zrobić fotografie w tej dalekiej, północnej dzielnicy Szczecina. Zdjęcia o których mowa w audycji oczywiście poniżej w tym akapicie - i tradycyjnie polecamy całą ekspozycje w dziale Galeria Migawki.
MIGAWKA-Program z 01.09.19
Było bardzo gorąco, dokładnie tak, jakby to był spacer w czasie urlopu gdzieś w mieście... Dziękujemy, że mimo upalnej pogody przyszliście sfotografować mało w sumie znaną dzielnicę Szczecina. Zresztą, przecież dlatego na Skolwin przyjechaliśmy (zaproszeni przez Macieja Zaśko z portalu skolwin.info) - żeby sprawdzić, jak w obiektywach naszych aparatów wygląda to miejsce. Efekty tradycyjnie za tydzień, wtedy opowiemy o przysłanych przez Was kadrach (szczegóły i zasady wysyłania zdjęć w dziale Aktualności poniżej), a teraz posłuchajcie krótkiej relacji z naszego spotkania.