Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka
MIGAWKA-Program z 24.11.19
Dwie niezwykłe wystawy niezwykłego twórcy można oglądać w transgranicznym ośrodku w Zalesiu oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Swoje wysublimowane prace przywiózł do nas Wojtek Moskwa, czarno-białe wydruki najlepiej obejrzeć na żywo (jest też strona internetowa, a w portalu internetowym wywiad video). Tomasz Łój z polickiego MOK-u przywiózł autora do studia, posłuchajcie naszej rozmowy. W drugiej części audycji omówienie zdjęć ze 125. Pleneru Migawki "Pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela" - wybrane kadry poniżej, w tym akapicie - i koniecznie obejrzyjcie całość w Galerii na stronie. A na koniec ujawniamy, gdzie - jeszcze w grudniu - odbędzie się kolejny, 126. Plener Migawki.
MIGAWKA-Program z 17.11.19
Mało jest fotograficznych imprez z taką historią jak Pomorskie Spotkania z Diaporamą. Po raz czterdziesty do Szczecina przyjechali pasjonaci tej sztuki opowiadania historii za pomocą nieruchomych obrazów. Z racji jubileuszu ta relacja przybiera nieco nostalgiczne tony, także dzięki przygotowanej przez organizatorów publikacji opisującej lata diaporamy w naszym mieście. Usłyszycie o wielu znanych doskonale - także z Migawki - twórcach. A w drugiej części krótka relacja z tego, jak wystartował 125. Plener Migawki "Pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela". Dzięki uprzejmości księdza doktora Aleksandra Ziejewskiego fotografowaliśmy w pięknej bazylice przy ulicy Bogurodzicy w Szczecinie.
Fot. Andrzej Kutys
Fot. Andrzej Kutys
MIGAWKA-Program z 10.11.19
Dzięki uprzejmości księdza doktora Aleksandra Ziejewskiego będziemy mogli fotografować w jednej z najpiękniejszych świątyń Szczecina, czyli w bazylice pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela przy ulicy Bogurodzicy (być może już tam byliście z aparatem na 57. Plenerze Migawki). Niesamowicie wyglądające niebieskie sklepienie, witraże i wyposażenie całego kościoła stwarza bardzo dużo fotograficznych możliwości. W tej Migawce oczywiście odwiedzamy bazylikę, rozmawiamy z księdzem Ziejewskim o dziejach tego kościoła. Dość powiedzieć, że wybudowany w XIX wieku w czasie raptem dwóch lat jest ważnym miejscem dla Kościoła na Pomorzu Zachodnim. Zapraszamy w sobotę 16 listopada o godzinie 10. A na początek niespodzianka - nowa oprawa muzyczna audycji w akcji...
MIGAWKA-Program z 03.11.19
Po raz kolejny spotykamy się ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem, aby mówić o sprawach sprzętowych i warsztatowych. Bez podstawowej wiedzy bardzo trudno robić udane zdjęcia. Warto też mieć wiedzę - jak tych zdjęć nie robić. Oczywiście, nie "odkrywamy prochu", bo tajniki kadrowania, komponowania ujęcia są znane od dziesiątek lat. Warto też samemu poszperać w internecie. A my z Cezarym Dubielem staramy się zwrócić uwagę na te podstawowe kwestie, jakie często umykają fotoamatorom, a które mogą przecież zadecydować, czy mamy do czynienia z udanym zdjęciem czy nie.

Aha: prosimy jeszcze dosłownie o chwilę cierpliwości, wkrótce wreszcie informacje o kolejnym Plenerze (plenerach?) Migawki.