Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2022 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.08.22
W poprzedni weekend w Szczecinie odbyła się kolejna edycja imprezy Żagle 2022 - i, tradycyjnie, skoro żaglowce wracają do miasta, to jesteśmy tam razem z uczestnikami Pleneru Migawki. Nasze 144. spotkanie nie miało narzuconego tematu. A patrząc na zdjęcia, jakie wysłaliście, to była bardzo dobra decyzja. Bo mamy i zdjęcia typowo reporterskie, są portrety, fotografia detalu, krajobraz z żaglowcami. Wybrane zdjęcia widzicie w akapicie pod audycją - o nich rozmawiamy w tej audycji. I naturalnie polecamy całą Galerię Migawki.
MIGAWKA-Program z 21.08.22
Żaglowce w Szczecinie - czyli Migawka fotografuje żaglowce... Taka oczywista oczywistość, bo za każdym razem, gdy te jakże piękne jednostki zawijają do naszego miasta, to jest świetna okazja, aby zarządzić Plener Migawki na Wałach Chrobrego i Łasztowni. Przy czym, każdy z uczestników mógł sam zdecydować, na jakiej fotografii się skupi. Czy będzie to typowa, gazetowa fotoreporterka, relacja z imprezy - a może fotografia koncertowa - a może detal lub krajobraz z żaglowcami w mieście? Czekamy na zdjęcia, o nich porozmawiamy za tydzień. A w tej audycji o typowej pracy na takiej imprezie rozmawiamy też z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem.
MIGAWKA-Program z 14.08.22
w tej audycji, zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, kontynuujemy przegląd tego, co wydarzyło się w Migawce w pierwszej połowie roku - 5 Plenerów na które Was zaprosiłem - i bardzo wielu gości. Często impulsem do rozmowy są ogłaszane wyniki różnych konkursów - Klaudia Chwastek zdobyła wyróżnienie w sekcji otwartej, kategorii "architektura" na Sony World Photography Awards 2022. Nagrody trafiały także do szczecinian, Jan Monkiewicz zdobył laur za "Zdjęcie roku" w konkursie organizowanym przez Photo Magazine. Z wielką przyjemnością odwiedzam też wystawy. Niestety Timm Stütz nie mógł wziąć udziału w spotkaniu w Willi Lentza, ale o ekspozycji "Człowiek/przestrzeń" tego świetnie znanego w Szczecinie i poza twórcy rozmawialiśmy z Andrzejem Łazowskim, Andrzejem Grabą Grabowieckim i Andrzejem Krupińskim. Oczywiście to tylko fragmenty audycji, polecamy całość - i za tydzień w sobotę 20 sierpnia widzimy się na Plenerze Migawki
MIGAWKA-Program z 07.08.22
W tej audycji trochę wspomnień, jesteśmy po przełomie roku, sezon urlopowy w pełni - i to dobry moment, aby przypomnieć, co wydarzyło się w audycji przez minione już 7 miesięcy 2022 roku. W pierwszej części, dzisiaj, parę fragmentów nagrań z naszych Plenerów Migawki. Spotkań otwartych dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. Dotychczas w 2022 roku spotkaliśmy się 5 razy. Przypominamy fragmenty relacji, jakie nagrano w czasie Plenerów Migawki. Oczywiście szykujemy się też do kolejnego spotkania podczas imprezy "Żagle 2022" w Szczecinie. Szczegóły w programie za tydzień - wtedy też przypomnimy fragmenty wywiadów gości, którzy w tym roku odwiedzili audycję.