Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » ARCHIWUM 2009, marzec
Chyba nie ma fotografa, który by, niezależnie od swojej "specjalizacji", nie miał na koncie zdjęć, nazwijmy je, przyrodniczych. Począwszy od wakacji, na których z upodobaniem utrwalamy zarówno piękne widoki, jak i miejscową roślinność (a jak się uda, to i jakieś zwierzęta), a skończywszy na, przykładowo, makrofotografii liścia który rośnie u nas w domu w doniczce.
Zresztą, co charakterystyczne, bardzo często tuż po zakupie nowego (a zwłaszcza pierwszego) aparatu, pierwszym plenerem w który pędzimy przetestować nowy sprzęt, są szczecińskie, i nie tylko, parki, ogrody dendrologiczne, a w każdym razie miejsca, gdzie fauny i flory nie brakuje.

Tym razem słuchaczy Migawki zapraszamy na wystawę mistrzów fotografii przyrodniczej. Po raz kolejny w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego możemy podziwiać różnorodność form, barw i kształtów jakie wykreowała natura, a które w obiektywie artystów fotografików zamieniają się w pasjonującą opowieść o świecie, który człowiek z wielką determinacją niszczy. Chociaż to temat na zupełnie inny program...

Poza tym w audycji kilka zaproszeń, jedno usprawiedliwienie i prośba.
MIGAWKA-Program z 7.03.09
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa
Zobacz ulotkę z tegorocznej edycji wystawy