Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » ARCHIWUM 2009, marzec
Fotografowanie na koncertach to chyba jedno z trudniejszych zadań dla fotografa. Po pierwsze ze względu na wymagania jakie stawia przed naszym sprzętem. Wszak do robienia zdjęć potrzebne jest światło, a w ciemnym klubie czy sali jest go naprawdę niewiele. Więc trzeba kupować jasne obiektywy i, niestety (ze względu na to co się dzieje z obrazem), musimy mocno "podkręcać" czułość matrycy. Po drugie, zazwyczaj nie mamy zbyt wiele miejsca, a rzadko kiedy udaje się podejść pod samą scenę, czy za kulisy.

Jednak, pomimo trudności na jakie napotykamy, fotografowanie muzyków, ich emocji i scenicznej ekspresji, w połączeniu z grą świateł, która nadaje utrwalanym przez nas obrazom malarski wymiar, to wszystko sprawia, że ludzi z aparatami pod sceną nigdy nie brakuje. Chociaż, o czym warto pamiętać, taki tłumek może skutecznie utrudnić oglądanie koncertu innym, więc warto się starać, aby przeszkadzać możliwie jak najmniej.

Jak zrobić dobre zdjęcie podczas koncertu? Czy trudno znaleźć dobrą pozycję do fotografowania lub ustawić balans bieli i czas otwarcia migawki wśród migoczących, kolorowych świateł? Jaką czułość dobrać? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w kolejnym wydaniu magazynu fotograficznego "Migawka".

Oprócz tego w audycji zaproszenie do wzięcia udziału w studenckim konkursie fotograficznym w ramach programu Erasmus, zapraszamy do wysłuchania szczegółów, bo czasu na wysyłanie zdjęć pozostało niewiele, do końca marca.
MIGAWKA-Program z 14.03.09
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa