Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, maj
Bardzo dziękujemy za wszystkie maile, jakie przyszły do redakcji Migawki po pierwszej części audycji i dotyczyły histogramu. Przypominamy cały czas, że ta audycja jest dla Państwa, więc jeżeli macie pytania dotyczące jakiś aspektów fotografii, bardzo chętnie na nie odpowiemy na antenie Polskiego Radia Szczecin. Adres zapewne doskonale znany, ale, tak na wszelki wypadek, prosimy zapisać: kutys@radio.szczecin.pl
W tej audycji kontynuujemy temat z zeszłego tygodnia. Tym razem do czarno białego histogramu "dokładamy" kolory. W większości lustrzanek możemy bowiem podglądać, jak wygląda rozkład naświetlenia poszczególnych kanałów barwnych naszego zdjęcia. Ktoś mógłby zapytać: po co to robić, skoro procesory obrazu zainstalowane w korpusach aparatów zazwyczaj dobrze sobie radzą z oddaniem tonacji barwnej fotografowanej sceny? Na to i inne pytania staramy się odpowiedzieć w tym wydaniu Migawki.

Oprócz tego odwiedzamy nowo otwarte Sigma Pro Centrum w Szczecinie. Dla amatorów fotografii w naszym mieście to naprawdę dobra wiadomość, bo Sigma to liczący się na rynku niezależny producent optyki, więc jeżeli ktoś z Państwa myśli o uzupełnieniu swojej "szklarni", to możliwość przetestowania produktów tej firmy jest na wyciągnięcie ręki. Przy czym, oczywiście decyzję o zakupie sprzętu jakiejkolwiek firmy zostawiamy naszym słuchaczom, ale wszak im większy wybór mamy, tym lepiej.
MIGAWKA-Program z 16.05.09
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa