Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, maj
Wiemy doskonale z własnego doświadczenia, że oto zbliża się pora roku, która zawsze najbardziej dopinguje nas do robienia zdjęć. Chociażby dlatego, że podczas urlopu mamy stosunkowo najwięcej czasu na fotografowanie, poza tym, co oczywiste, skoro jedziemy gdzieś w jakieś piękne miejsce to chcemy je uwiecznić i pokazać rodzinie czy znajomym. Przed wakacjami zdarza się nam też kupować sprzęt, wystarczy zauważyć, że ostatnio na rynku pokazało się sporo nowych modeli czy to korpusów, czy obiektywów.
W tym programie zaczynamy od pytania słuchacza Migawki aż z Warszawy, co bardzo cieszy, że nasza audycja dociera do Państwa nie tylko w Szczecinie i okolicach, ale także w całym kraju. Przypominamy, że Polskiego Radia Szczecin można słuchać przez internet, no i oczywiście wszystkie programy są zarchiwizowane na stronie Migawki. A pan Łukasz z Warszawy ma klasyczny dylemat: czy zainwestować w bardziej zaawansowany aparat, czy może jednak, skoro dopiero rozpoczyna poważną przygodę z fotografią, kupić coś tańszego i sukcesywnie, wraz ze wzrostem umiejętności, zmieniać sprzęt. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, szczególnie, że przecież najważniejszą częścią lustrzanki cyfrowej jest obiektyw... A jak już rozmawiamy o fotograficznych zakupach, to od razu zastanawiamy się, jak i gdzie je wykorzystać na wakacjach

Poza tym w audycji rozmowa z redaktorem naczelnym kwartalnika "Fotografia" Waldemarem Śliwczynskim. To z okazji ukazania się nowego numeru pisma.

MIGAWKA-Program z 23.05.09
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa