Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, lipiec
Aparat fotograficzny od zawsze był bardzo pożądaną rzeczą podczas wakacyjnych wyjazdów. Kiedyś mieliśmy określoną ilość klatek filmu, teraz praktycznie nie ma ograniczeń w uwiecznianiu pięknych widoków, czy też nas, rodziny, podczas wypoczynku. Zazwyczaj później, kiedy spotykamy się ze znajomymi, chętnie chwalimy się zdjęciami zrobionymi podczas wakacji. Tylko, to co jest siłą fotografii cyfrowej, ta możliwość "pstrykania" bez przerwy, w tym przypadku, właśnie kiedy oglądamy fotografie, może stać się jej przekleństwem...
Pewnie nie jest Państwu obca taka oto sytuacja: znajomi zrobili podczas urlopu z tysiąc pięćset zdjęć i pokazują nam je WSZYSTKIE! Trudno wtedy mówić o radości z oglądania, nawet zakładając, że każde z nich byłoby co najmniej bardzo dobre. Więc w tej audycji postanowiliśmy porozmawiać o tej, być może nieco niedocenianej, sztuce prezentacji fotografii. Wbrew pozorom jest tych sposobów całkiem sporo, mamy nadzieję, że nasze propozycje będą pomocne.

Poza tym w Migawce spotkanie ze znanym fotografikiem-marynistą, Markiem Czasnojciem. Od lat związany z morzem, nie mógł przegapić takiej okazji jak początek regat The Tall Ships Races w Gdyni. Na miejscu była specjalna wysłanniczka Polskiego Radia Szczecin, Katarzyna Wolnik Sayna, która zresztą płynęła w zawodach na pokładzie "Fryderyka Chopina" (rejs pod patronatem naszej rozgłośni, wszystkie relacje z imprezy i pokładu do posłuchania na stronie internetowej Radiowej Szkoły Pod Żaglami) i skoro miała okazję, to wypytała Marka Czasnojcia jak te "żagle" fotografować.

Nie zabrakło także w Migawce kącika z fotografią analogową. Skoro kupiliśmy, albo zamierzamy kupić sobie klasyczny aparat średnioformatowy, to co dalej z nim zrobić, jaki film założyć. Na te pytania staramy się właśnie opowiedzieć.

Na koniec audycji szukamy kolejnej, ciekawej galerii internetowej. Tym razem zapraszamy do oglądania zdjęć amerykańskiego twórcy, Steve'a McCurry. Jego wizytówką jest słynne zdjęcie afgańskiej dziewczynki. I właściwie tyle w zupełności wystarczy za rekomendację. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia witryny www.stevemccurry.com Naprawdę warto!!!
MIGAWKA-Program z 18.07.09
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa