Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka
Zapraszamy na VIII Plener Fotograficzny Migawki!!! Temat: "Miasto w pośpiechu", efektem naszego spotkania mają być malowniczo poruszone zdjęcia wieczornego Szczecina. Ponieważ pora dosyć późna, wyjątkowo zapraszamy w sobotę 29 sierpnia, żeby mieć jeszcze niedzielę na odpoczynek przed poniedziałkiem. Spotykamy się o godz 19 przy salonie Sigma ProCentrum w Szczecinie przy ulicy Krzywoustego 70. Bardzo się cieszymy, że znowu możemy współpracować i będą mogli Państwo wypożyczyć sobie na czas trwania pleneru obiektywy tej znanej japońskiej firmy (prosimy o wzięcie ze sobą dowodów osobistych). Poza tym, dla uczestników naszego spotkania mamy przygotowane zaproszenia na Festiwal Gramy 2009, w następny weekend, 5 i 6 września w Teatrze Letnim urządzimy plener specjalny, a Państwa fotografie koncertowe pokażemy w Galerii Migawki.
Jakiś czas temu rozmawialiśmy w Migawce o tym, jak zrobić naprawdę ostre zdjęcie. Jak być może Państwo pamiętają, okazało się, że nie zawsze wystarczy automatyka jaką oferuje nam nasz aparat, w wielu sytuacjach zdjęciowych potrzebujemy jednak trochę wiedzy, abyśmy później mogli być dumni z tego jak ostry i dobrze wyglądający jest nasz kadr. W tej audycji, analogicznie, zajmiemy się tematem zdjęć nieostrych, czyli tym, powiedzmy, "drugim stopniem" fotograficznego wtajemniczenia. Kiedyś traktowana jako błąd, dzisiaj jest ważnym środkiem artystycznego wyrazu. Ale jak ją stosować robiąc fotografie?
W każdej audycji zapraszamy i zachęcamy do kontaktu z redakcją Migawki. Wystarczy napisać na adres e-mail kutys@radio.szczecin.pl a jest duże parawdopodobieństwo, że zajmiemy się czy to problemem jaki Państwo mają podczas fotografowania, czy też tematem jaki Państwa zdaniem powinien być poruszony w programie. Co jakiś czas zbieramy więcej takich listów i odpowiadamy na zadane zagadnienia, tak też było w tym wydaniu Migawki.

Szczęk oręża, muzyka sprzed wieków, rzemieślnicy wyrabiający tradycyjnymi metodami sukno czy ozdoby, to widok do którego są już przyzwyczajeni stali bywalcy wolińskiego Festiwalu Słowian i Wikingów. Zainteresowanie tegoroczną imprezą było ogromne, o czym świadczyły (niestety) także ogromne korki na drogach. Tradycyjnie wśród odwiedzających nie zabrakło ludzi z aparatami fotograficznymi, ale tym razem wśród nich byli słuchacze Migawki, uczestniczący w naszym siódmym plenerze. Tematem spotkania była fotografia reporterska, trzeba było w dziewięciu zdjęciach ująć różnorodność tego co tam się działo.
Zapewne nie raz widzieli Państwo, czy to w telewizji, czy też "na żywo", jak pracują fotoreporterzy. Tłum ludzi z aparatami, robiących wszystko, żeby właśnie dla nas pstryknąć atrakcyjną, ciekawą fotografię, która jak najlepiej zilustruje dane wydarzenie. Efekty ich pracy towarzyszą nam praktycznie od zawsze, w gazetach a teraz także w internecie. Nie da się też ukryć, że dla wielu z nas, fotoamatorów, taka właśnie praca byłaby szczytem marzeń. Ponieważ jutro wyruszamy do Wolina na kolejny plener Migawki, aby utrwalić Festiwal Słowian i Wikingów, w tej audycji zajmiemy się szerzej tzw."reporterką".