Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, wrzesień
Festiwal Młodych Talentów Gramy 2009 za nami, Grand Prix i 10 tysięcy złotych zdobyła grupa Ms No.One z Krakowa. Ale oczywiście dla słuchaczy Migawki najważniejsza była możliwość zrobienia zdjęć koncertowych, do tego namawialiśmy i zapraszaliśmy. Czyli właściwie to był nasz kolejny plener (nieoficjalnie), mieli Państwo okazję spróbować, czy fotografowanie w takich warunkach to trudna rzecz. Choć trzeba przyznać, że zadanie było nieco łatwiejsze, zwłaszcza podczas niedzielnego koncertu finałowego, ze względu na profesjonalnie oświetloną scenę (co niestety w Szczecinie nie jest regułą), więc można było skupić się przede wszystkim na robieniu zdjęć. Państwa kadry dotarły do redakcji Migawki, w audycji poświęciliśmy im sporo miejsca.
Warto zwrócić uwagę, że udało się na tych fotografiach oddać ducha tego koncertu. Czyli przede wszystkim młodych muzyków, którzy przyjechali zaprezentować swoją muzykę na scenie Teatru Letniego. Trema, niepewność, ale i radość z grania i uczestniczenia w Gramy 2009 - to wszystko jest na Państwa zdjęciach. Bardzo się z tego cieszymy i zapraszamy gorąco do naszej Galerii Migawki, tam są fotografie jakie dotarły do naszej redakcji.

Poza tym w audycji gość specjalny, nestorka szczecińskiej fotografii, Krystyna Łyczywek. Znana artystka przygotowuje swoją retrospektywną wystawę, zapraszamy już teraz na wernisaż w Zamku Książąt Pomorskich dokładnie 2 października 2009 roku. Ale zanim to nastąpi, rozmawiamy o jej karierze artystycznej i zastanawiamy się nad przyszłością fotografii. Pani Krystyna przez wiele lat robiła zdjęcia sprzętem analogowym, teraz "przeszła na cyfrę". Dlaczego, jakie zagrożenia jej zdaniem to niesie, o tym w Migawce.

Na koniec zapraszamy do odwiedzenia kolejnej galerii w internecie. Tym razem polecamy witrynę włoskiego fotografika. Fabio Muzzi to twórca znany przede wszystkim jako reporter, ale z racji tego, że mieszka w Toskanii, ma w swoim portfolio urocze zdjęcia krajobrazowe z tego rejonu Włoch. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.fabiomuzzi.it

Nie da się ukryć, że wybraliśmy Toskanię także ze względu na to, że przyszła Migawka bedzie w całości poświęcona robieniu zdjęć właśnie tam. Autorzy audycji wybierają się na plener do Włoch, wrażenia i porady juz za tydzień. Zapraszamy do słuchania!
MIGAWKA-Program z 12.09.09
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa