Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, listopad
Dokładnie za miesiąc o tej porze większość z nas będzie w "świątecznym amoku": choinka, przygotowanie potraw, sprzątanie, itd. Nie wszyscy tę część lubią, co innego kiedy nadchodzi czas na prezenty. Oczywiście narzekamy nie raz na komercjalizację świąt, zwłaszcza wtedy, kiedy nie wiemy co kupić, ale rokrocznie pędzimy do sklepów i wybieramy, a później pod choinką szukamy paczek przeznaczonych dla nas. A co można podarować fotografowi? Jeżeli ma już aparat, obiektywy, statyw, wydaje się, że jesteśmy w trudnej sytuacji, bo ewentualny zakup na przykład kolejnego obiektywu to naprawdę droga sprawa. Ale nie jesteśmy na straconej pozycji, rozwój fotografii oznacza także gigantyczną ilość różnych ciekawych gadżetów, które na pierwszy rzut oka mogą się wydać zabawne, ale okazują się często jakże przydatne.
W tej Migawce rozmawiamy więc o niektórych, wybranych spośród tysięcy. Służą zarówno do poprawnego ustawiania balansu bieli, jak i do czyszczenia sprzętu, może to być także gps, nakładka na lampę błyskową i wiele jeszcze innych funkcji. Naturalnie nie byliśmy w stanie omówić wszystkich, także warto poszukać na własną rękę, zarówno na stronach internetowych poświęconych fotografii jak i w sklepach. Co ważne, bardzo często nie są to "zabawki" kosztujące krocie. O tych propozycjach mówimy dosyć wcześnie, ale, co pewnie wielu z Państwa przeżyło na własnej skórze, kupowanie podarków na ostatnią chwilę to stresujące zajęcie.

Fotograficzny gadżet to nie tylko fizyczny przedmiot, to może być także program komputerowy. W sieci możemy znaleźć ich przeogromną ilość, zdarza się też, że są bezpłatne. I tak jak obiecalismy w audycji, tutaj znajdą Państwo link do programu pokazującego nam dokładnie na mapie gdzie wzejdzie i gdzie zajdzie słońce:

http://stephentrainor.com/2009/10/11/tpe-10-released

A w przyszłym tygodniu zapraszamy na Plener Migawki!!!
MIGAWKA-Program z 21.11.09
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa