Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum - 2009, grudzień
Forum internetowe o fotografii. Miejsce gdzie my, internauci, pasjonaci, możemy znaleźć porady dotyczące sprzętu, warsztatu, ale też spotkać ludzi o tych samych zainteresowaniach. Wreszcie, co chyba najważniejsze, sami możemy zadać pytanie i liczyć na rzetelną odpowiedź - przynajmniej w teorii. W praktyce bywa różnie, chociaż oczywiście niezmiernie istotną rolę odgrywa to, gdzie szukamy, czy jest to forum znane i uznane, oraz jak czujni są opiekujący się stroną moderatorzy. W sieci działa wiele interesujących witryn skupiających foto entuzjastów, bywa, że użytkowników jednego wybranego systemu.
W tej Migawce postanowiliśmy przyjrzeć się forum nazwanemu "Canon Board". Jak sama nazwa wskazuje, skupia ono głównie użytkowników aparatów Canon. Działa od kilku lat, jest na nim zarejestrowanych bardzo wielu internautów, ale naturalnie oprócz działów poświęconych stricte używaniu sprzętu i ewentualnym problemom z tym związanym, ma też miejsca w których znajdziemy na przykład ciekawe porady dotyczące obróbki plików w programach graficznych, które mogą się przydać każdemu, niezależnie od marki sprzętu którym robimy zdjęcia. Na Canon Board wpisują się ludzie z całej Polski, my spotkaliśmy się z obecnymi tam szczecinianami, którzy chcą działać nie tylko w sieci, ale także "w realu". O czym warto pamiętać używając każdego forum poświęconego fotografii, jak działa samo Canon Board, między innymi o tym rozmawiamy w tej audycji.

Naturalnie swoje fora mają także użytkownicy Nikona, Olympusa, Sony, itd., itp. Tak więc na pewno nie ograniczymy się do prezentacji Canon Board. Oczywiście samych zainteresowanych zapraszamy do kontaktowania się z Migawką, bardzo chętnie opowiedzielibyśmy o społecznościach skupionych wokół różnych miejsc w sieci.

Na koniec audycji króciótkie podsumowanie tego co działo się w 2009 roku w Migawce, zaproszenie do wzięcia udziału w dwóch konkursach i oczywiście ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!
MIGAWKA-Program z 19.12.09
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa