My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Kobieca reprezentacja Szwecji została pierwszą drużyną, która odniosła zwycięstwo na na arenach Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.
W środę, dwa dni przed uroczystą inauguracją igrzysk, rozegrano pierwszy mecz turnieju piłki nożnej kobiet.

Zespół ze Skandynawii długo nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie bramkarki RPA. Udało się to dopiero w 75. minucie meczu. Ostatecznie Szwedki wygrały 1:0 po golu Nilli Fischer.

Za nami też występ ekipy Brazylii. Dopingowane przez kilkadziesiąt tysięcy fanów piłkarki rozbiły Chinki 3:0. Na listę strzelczyń wpisały się Monica (36. min.), A. Alves (59.) i Cristiane (90.). Dzięki wygranej Brazylijki objęły prowadzenie w grupie E, przed Szwedkami.

W grupie F - Kanada już w 1. minucie objęła prowadzenie w meczu z Australią, a ostatecznie wygrała 2:0. W drugim spotkaniu tej grupy - jedne z faworytek do medalu - Niemki - rozgromiły ekipę Zimbabwe 6:1.

W grupie G bez niespodzianek: USA - Nowa Zelandia 2:0, Francja - Kolumbia 4:0.

W czwartek swój turniej rozpoczną piłkarskie reprezentacje mężczyzn. Dodajmy, że Polska nie ma swoich drużyn w walce o olimpijskie medale w piłce nożnej.