Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Zobacz
Zobacz
Zobacz

Piłkarze Pogoni przegrali z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 2:4 w sparingowym meczu rozegranym w piątek na stadionie przy Twardowskiego w Szczecinie. Fot. www.pogonszczecin.pl
Spotkanie miało inną niż dotychczas formułę, bo zawodnicy grali trzy tercje po 45 minut. Dla ekipy trenera Macieja Skorzy był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się za tydzień nowym sezonem rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Oba gole dla szczecińskiej drużyny strzelił Łukasz Zwoliński. - Dwie bramki na pewno cieszą, szczególnie że do rozpoczęcia ligi został tydzień. Oby więc to był dobry prognostyk. Szkoda jednak, że przegraliśmy sparing, bo mimo wszystko najbardziej cieszą zwycięstwa, a dopiero później zdobyte bramki - przyznał zawodnik.

Dla Pogoni była to pierwsza porażka w kontrolnym pojedynku w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej Portowcy wygrali sparingi z Zagłębiem Lubin, Piastem Gliwice i Cracovią Kraków oraz zremisowali z drugoligowymi Błękitnymi Stargard.

Za tydzień w inauguracyjnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni zmierzą się w Szczecinie z Wisłą Kraków, która w piątek w towarzyskim spotkaniu przegrała z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec 1:4.
Oba gole dla szczecińskiej drużyny strzelił Łukasz Zwoliński.