Piłkarze Pogoni zwycięstwem zakończyli rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 2:1 w ostatnim meczu Ekstraklasy.
Do przerwy Portowcy - po bramce Marcina Listkowskiego w 38. minucie - prowadzili 1:0. Drugiego gola dla Granatowo-bordowych w 81 . minucie zdobył Adam Frączczak.

Honorową bramkę dla mistrza kraju, w doliczonym czasie gry strzelił Damian Warchoł.

To trzeci w tym sezonie mecz ekipy trenera Kosty Runjaića z Legią i trzecia wygrana Dumy Pomorza z mistrzem Polski.

Po sukcesie w stolicy piłkarze Pogoni Szczecin zmagania w Ekstraklasie zakończyli na 6. miejscu w tabeli rozgrywek.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin: 1-2