Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni rozegrają pierwszy mecz w nowym sezonie ekstraklasy w Szczecinie. Portowcy po dwóch wyjazdowych spotkaniach z Cracovią i Piastem Gliwice zmierzą się w niedzielę z Wisłą Kraków.
Liderem Białej Gwiazdy jest wielokrotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski. Mecz odbędzie się na nowej hybrydowej murawie.

Pomocnik Dumy Pomorza Maciej Żurawski przyznaje, że już nie może doczekać się rywalizacji na boisku i liczy na sukces w starciu z Wisłą.

- Długo nie graliśmy na własnym stadionie i już nie możemy się doczekać, żeby wejść na tę płytę i pokazać jak potrafimy grać w piłkę i przede wszystkim wygrać mecz. Na pewno Kuba Błaszczykowski jest mocnym punktem tego zespołu i potrafi zrobić różnicę. Nie obawiamy się go, ale na pewno będziemy przygotowani na to, co może zaprezentować. W czasie przerwy reprezentacyjnej pracowaliśmy nad grą w piłkę i mam nadzieję, że ten aspekt poprawiliśmy. Chcemy jak najlepiej zacząć i pokazać publiczności już w pierwszym spotkaniu, że będziemy chcieli wygrywać tutaj mecze - opowiada Żurawski.

Spotkanie piłkarzy Pogoni z Wisłą Kraków rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie.
- W czasie przerwy reprezentacyjnej pracowaliśmy nad grą w piłkę i mam nadzieję, że ten aspekt poprawiliśmy. Chcemy jak najlepiej zacząć i pokazać publiczności już w pierwszym spotkaniu, że będziemy chcieli wygrywać tutaj mecze - opowiada Żurawski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty