autopromocja

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku i o losach rywalizacji zadecydowały jedenastki, w których bohaterem był Dante Stipica. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Piłkarze Pogoni awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Piłkarze Pogoni awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Szczecinianie pokonali w piątek na wyjeździe Wisłę Płock w rzutach karnych 4:3 w drugiej rundzie pucharowych rozgrywek.
W regulaminowym czasie gry i po dogrywce był remis 1:1. Prowadzenie dla Nafciarzy po błędzie Stipicy uzyskał w 18 minucie Mateusz Lewandowski. Wyrównał w 33 minucie z rzutu karnego Kamil Drygas. Wisła od 79 minuty grała w osłabionym składzie, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Gruzin Giorgi Merebashvili.

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku i o losach rywalizacji zadecydowały jedenastki, w których bohaterem był Dante Stipica. Chorwat uratował Portowców przed porażką broniąc w piątej serii uderzenie Hiszpana Airama Cabrery. W dodatkowej serii gola dla Pogoni zdobył Austriak Benedikt Zech a następnie Stipica obronił strzał stopera Wisły Płock Serba Milana Obradovića i Duma Pomorza mogła cieszyć się z awansu do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Warto także dodać, że w serii rzutów karnych jedenastek nie wykorzystali Michał Kucharczyk i Hubert Matynia, ale Dante Stipica swoimi interwencjami wprowadził Pogoń do 1/8 finału.

Mecze tej fazy Pucharu Polski odbędą się w lutym przyszłego roku.