Szczecinianie do przerwy po bramkach Alexandra Gorgona i Słoweńca Luki Zahovića prowadzili z beniaminkiem ekstraklasy 2:0. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Faworyt nie zawiódł. Piłkarze Pogoni pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 2:1 w 13. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie do przerwy po bramkach Alexandra Gorgona i Słoweńca Luki Zahovića prowadzili z beniaminkiem ekstraklasy 2:0. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie gola dla Warty zdobył Michał Jakóbowski. Po stracie bramki Portowcy umiejętnie kontrolowali grę i ostatecznie zasłużenie wygrali z Wartą 2:1.

To szóste zwycięstwo ekipy trenera Kosty Runjaića w tym sezonie. Po sukcesie w Grodzisku Wielkopolskim Duma Pomorza awansowała na czwarte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin w środę na wyjeździe zmierzą się z Lechem Poznań.