Piłkarze Pogoni Szczecin rozbili Lecha Poznań w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Portowcy pokonali na wyjeździe Kolejorza 4:0 w zaległym meczu ekstraklasy.
Szczecinianie do przerwy prowadzili 3:0 i praktycznie rozstrzygnęli losy środowej rywalizacji na stadionie w Poznaniu. Już w 2 minucie Duma Pomorza objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu kapitana Lecha Norwega Thomasa Rogne. W 39 min do siatki trafił Sebastian Kowalczyk, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy trzeciego gola dla granatowo-bordowych z rzutu karnego strzelił Kamil Drygas. Rezultat spotkania w doliczonym czasie drugiej połowy ustalił Tomas Podstawski i Pogoń wygrała z Lechem 4:0.

To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo i ósmy w tym sezonie mecz bez straty gola portowej drużyny. Ekipa trenera Kosty Runjaića po sukcesie w Poznaniu awansowała na 3 miejsce w tabeli rozgrywek. Szczecinianie mają cztery punkty straty do prowadzącej Legii Warszawa i dwa mniej od drugiego Rakowa Częstochowa.

W ostatnim tegorocznym meczu w ekstraklasie piłkarze Pogoni w sobotę w Szczecinie zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:4 (0:3)
0:1 - Thomas Rogne (sam.) 2'
0:2 - Sebastian Kowalczyk 39'
0:3 - Kamil Drygas (k.) 45+7'
0:4 - Tomas Podstawski 90+1'

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Thomas Rogne (42' Tomasz Dejewski), Djordje Crnomarković, Tymoteusz Puchacz, Karlo Muhar (46' Dani Ramirez), Jakub Moder, Jakub Kamiński (65' Bohdan Butko), Pedro Tiba (66' Muhammad Awad), Filip Marchwiński, Mikael Ishak (46' Hubert Sobol).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (79' Tomas Podstawski), Kacper Kozłowski (70' Kacper Smoliński), Santeri Hostikka (79' Adam Frączczak), Sebastian Kowalczyk, Luka Zahović (70' Adrian Benedyczak).

Żółte kartki: Djordje Crnomarković, Jakub Kamiński, Dani Ramirez (Lech Poznań).