Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police bez Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020.
Mistrzynie kraju w spotkaniu o to trofeum przegrały w środowy wieczór w Lublinie z zespołem Grot Budowlani Łódź 1:3. Ekipa trenera Ferhata Akbasa wygrała pierwszego seta do 21, ale później na parkiecie dominowały rywalki. Łodzianki wygrały kolejne partie do 19, 23 i 22 i zdobyły pierwsze w tym sezonie krajowe trofeum. W polickiej drużynie zadebiutowała Brazylijka Samara Rodrigues de Almeida, która zdobyła 10 punktów.

Libero Chemika Paulina Maj-Erwardt chwaliła siatkarki Grota Budowlanych i przyznała, że policzanki po udanym początku popełniły za dużo błędów, aby wygrać finałowy mecz.

- Brawo dla dziewczyn z Budowlanych, bardzo ambitnie walczyły. Pokazały fajną siatkówkę, grały odważnie. My nie wykorzystywałyśmy naszych szans, szczególnie w kontrataku i to był nasz największy problem. W pierwszym secie bardzo dobrze zagrałyśmy zagrywką, co nam ułatwiło grę. Później było z nią różnie i automatycznie przy ich szybkiej grze miałyśmy duże problemy - mówi Maj-Erwardt.

Klub Grot Budowlani Łódź za zdobycie Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki w nagrodę otrzymał także 50 tysięcy złotych.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 22:25)

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Grajber, Kąkolewska, Brakocecvić-Canzian, Łukasik, Wasilewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Samara, Baijens.

Grot Budowlani: Nowicka, Fedusio, Moskwa, Jones-Perry, Górecka, Lisiak, Stenzel (libero) oraz Kędziora, Damaske.

MVP: Veronica Jones-Perry (Grot Budowlani)