Piłkarze Pogoni odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali w sobotę Zagłębie Lubin 1:0 w ostatnim tegorocznym meczu ekstraklasy.
Gola na wagę trzech punktów, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, kapitalnym strzałem z ponad 30 metrów w samo okienko zdobył Michał Kucharczyk. Miedziowi od 18 minuty grali w osłabionym składzie, ponieważ po dwóch żółtych czerwoną kartkę otrzymał Jakub Żubrowski.

Zdaniem pomocnika portowej drużyny Alexandra Gorgona, lubinianie grając w niepełnym składzie postawili na mocną obronę i Pogoni ciężko było stworzyć sytuację do zdobycia bramki.

- Ta czerwona kartka nie wpłynęła tak dobrze na ten cały mecz, bo jednak Zagłębie się cofnęło. Stali bardzo nisko i przez to było nam bardzo ciężko stworzyć sytuacje podbramkowe. Ale strasznie się cieszę, jeszcze ostatnią akcją Michała, że piłka wylądowała w bramce. Myślę, że zasłużyliśmy to zwycięstwo i sukces - mówił po meczu Gorgon.

Ekipa trenera Kosty Runjaića po sobotnim sukcesie awansowała na 2. miejsce w tabeli i ma punkt straty do prowadzącej Legii Warszawa.

W rozgrywkach o mistrzostwo Polski nastąpi teraz zimowa przerwa. Piłkarze Pogoni Szczecin do zmagań w ekstraklasie powrócą 29 stycznia, kiedy to w Bełchatowie zmierzą się z Rakowem Częstochowa.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Kucharczyk 96'

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Hubert Matynia (57' Michał Kucharczyk) - Damian Dąbrowski, Kacper Kozłowski (83' Adrian Benedyczak), Kamil Drygas (72' Santeri Hostikka), Alexander Gorgon, Sebastian Kowalczyk (83' Kacper Smoliński) - Luka Zahović (83' Adam Frączczak)

Zagłębie: Dominik Hładun - Jakub Bednarczyk, Dominik Jończy, Lubomir Guldan, Jakub Wójcicki - Jakub Żubrowski - Łukasz Poręba, Dejan Drazić (81' Dawid Pakulski), Patryk Szysz, Sasa Zivec - Samuel Mraz (90' Rok Sirk)

Żółte kartki: Bartkowski, Drygas, Kozłowski, Kucharczyk (Pogoń) oraz Żubrowski, Drazić (Zagłębie)
Czerwona kartka: Jakub Żubrowski (Zagłębie) 19' (za drugą żółtą)