autopromocja

Piłkarze Pogoni od porażki rozpoczęli występy w 2021 roku. Szczecinianie przegrali u siebie z Wartą Poznań 0:2 w sparingowym meczu.
Gole dla beniaminka ekstraklasy w drugiej połowie zdobyli były zawodnik Dumy Pomorza Gracjan Jaroch i Konrad Handzlik. Grający po przerwie bramkarz portowej jedenastki Jakub Bursztyn przyznał, że przy straconych golach nie miał szans na skuteczne interwencje.

- Przy pierwszej bramce może niepotrzebnie próbowaliśmy wyjść spod pressingu krótkimi podaniami. Przy drugiej bramce, piłka po uderzeniu była bardzo szybka, trafiła w słupek i wpadła - skomentował Bursztyn.

W ekipie trenera Kosty Runjaića wystąpiło w piątek 23 zawodników. Nie zagrali natomiast mający problemy zdrowotne Michał Kucharczyk, Kamil Drygas, Hubert Matynia, Adam Frączczak i Fin Santeri Hostikka.

W kolejnym kontrolnym spotkaniu za tydzień w Szczecinie Portowcy zmierzą się z Arką Gdynia. Tegoroczne zmagania w ekstraklasie piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczną za dwa tygodnie od wyjazdowego meczu w Bełchatowie z wiceliderem tabeli Rakowem Częstochowa.
Grający po przerwie bramkarz portowej jedenastki Jakub Bursztyn przyznał, że przy straconych golach nie miał szans na skuteczne interwencje.