Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police nie zawiodły i pokonały ostatnią w tabeli Eneę PTPS Piła 3:1 w zaległym meczu Tauron Ligi.
To dziewiąte z rzędu zwycięstwo ekipy tureckiego trenera Ferhata Akbasa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Policzanki są w tym roku niepokonane na krajowych parkietach. Środowe spotkanie rozpoczęło się jednak od niespodziewanej porażki mistrzyń kraju w pierwszym secie do 26.

Jak mówi przyjmująca Chemika i najlepsza zawodniczka meczu Natalia Mędrzyk, w pierwszej partii zabrakło odpowiedniej koncentracji, ale kolejne sety należały już do policzanek.

- Myślę, że tutaj była kwestia przede wszystkim koncentracji. W pierwszym secie błędy po naszej stronie. Myślę, że go oddałyśmy. Później się ogarnęłyśmy, zmobilizowałyśmy i poszło bardzo dobrze. Takie mecze trzeba przejść. Dobrze, że skończyło się na trzech punktach dla nas - mówi Mędrzyk.

Po tym sukcesie policzanki awansowały na 3. miejsce w tabeli rozgrywek i mają 6 punktów straty do prowadzącej Radomki Radom.

Grupa Azoty Chemik Police - Enea PTPS Piła 3:1 (26:28, 25:17, 25:13, 25:18)

Chemik: Bałdyga, Mędrzyk, Strantzali, Kubacka, Baijens, Łukasik, Żurawska (libero) oraz Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (libero)

PTPS: Pelczarska, Gądek, Wystel, Gawlak, Ponikowska, Bartkowska, Bodasińska (libero) oraz Łyszkiewicz, Pawłowska (libero)

MVP: Natalia Mędrzyk (Chemik)