autopromocja

Piłkarze Pogoni polegli w stolicy Dolnego Śląska. Szczecinianie przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:2 w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. To druga z rzędu porażka Portowców i trzeci mecz bez zwycięstwa w ekstraklasie.
Niedzielne spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Dumy Pomorza. W 11 minucie gola strzałem głową zdobył Jakub Bartkowski i Pogoń objęła prowadzenie. W 44 minucie do remisu doprowadził Hiszpan Erik Exposito. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Exposito trafił ponownie do siatki i do przerwy Śląsk prowadził 2:1.

Po zmianie stron zespół trenera Kosty Runjaića atakował, ale zabrakło skuteczności, aby zmienić niekorzystny rezultat. Najlepszej okazji do zdobycia wyrównującej bramki nie wykorzystał w 78 minucie Kamil Drygas, który z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Ostatecznie mimo ambitnej gry Pogoń, przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:2.

Pomimo niedzielnej porażki Portowcy pozostali na drugim miejscu w tabeli, ale mają już cztery punkty straty do prowadzącej Legii Warszawa. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni za tydzień w Szczecinie zmierzą się z Lechem Poznań.