Mat. YouTube / Ekstraklasa
Najciekawszy mecz 22. kolejki Ekstraklasy odbył się przy ulicy Twardowskiego. Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z Lechią Gdańsk 1:0 w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Złotego gola na wagę trzech punktów w 69 minucie piątkowego meczu zdobył Michał Kucharczyk, który dziś obchodzi 30 urodziny.

Jak podkreśla Rafał Kurzawa, portowcy już do przerwy powinni prowadzić, ale wygraną zapewnił dopiero w drugiej odsłonie niezawodny Kuchy King.

- Mieliśmy w tej pierwszej połowie dużo strzałów, to bardzo cieszy. Bramkarz stał na posterunku i uratował zespół przed utratą bramki, można powiedzieć. Pomógł Michał ważne bramki strzelić. Urodziny ma, więc fajny prezent dla niego, zespołu i kibiców. Wygrana i debiut od pierwszej minuty - czego chcieć więcej - mówi Kurzawa.

To dwunaste zwycięstwo ekipy trenera Kosty Runjaića i czternaste spotkanie bez straconej bramki w tym sezonie. Duma Pomorza po wczorajszym sukcesie umocniła się na drugim miejscu w tabeli z czterema punktami straty do prowadzącej Legii Warszawa, która w niedzielę w Lubinie zagra z Zagłębiem.

Za dwa tygodnie, po przerwie na mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata, piłkarze Pogoni Szczecin w stolicy zmierzą się z liderem ekstraklasy Legią Warszawa.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 Michał Kucharczyk '69

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata - Damian Dąbrowski - Alexander Gorgon (65' Kacper Kozłowski), Rafał Kurzawa (71' Kamil Drygas), Sebastian Kowalczyk, Michał Kucharczyk (83' Adam Frączczak) - Adrian Benedyczak (65' Luka Zahović)

Lechia: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Mario Maloca, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak (61' Kenny Saief) - Jan Biegański, Jarosław Kubicki (81' Żarko Udovicić) - Łukasz Zwoliński, Maciej Gajos, Conrado - Flavio Paixao

Żółte kartki: Stipica (Pogoń) oraz Saief, Gajos, Kubicki, Zwoliński (Lechia)
- Pomógł Michał ważne bramki strzelić. Urodziny ma, więc fajny prezent dla niego, zespołu i kibiców. Wygrana i debiut od pierwszej minuty - czego chcieć więcej - mówi Kurzawa.