Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Dante Stipica. Fot. Pogoń Szczecin
Dante Stipica. Fot. Pogoń Szczecin
Zawodnik Pogoni Szczecin Dante Stipica został wybrany bramkarzem sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.
Tak zadecydowała kapituła złożona z dziennikarzy oraz ekspertów powołanych przez spółkę Ekstraklasa S.A. Obserwatorzy nie mogli mieć wątpliwości co do tej decyzji. Chorwacki golkiper Pogoni Szczecin obronił prawie 80 procent strzałów i miał 17 czystych kont. To najlepszy wynik w całej lidze. Portowcy ze Stipicą między słupkami straciła jednie 23 gole w 30 meczach, a najdłuższa seria bez straconej bramki trwała 524 minuty.

- Dziękuję bardzo ekstraklasie i wszystkim tym, którzy na mnie głosowali. Chciałbym też podziękować mojemu klubowi - Pogoni Szczecin, pracownikom, prezesowi, trenerowi, trenerowi bramkarzy i moim kolegom z drużyny. Ta nagroda jest dla mojego Szczecina. Nie tylko za ten sezon, ale też za całą moją obecność w klubie. Dedykuję ją też mamie, tacie, siostrze, żonie i córce. Oni wiedzą jaka to była droga. W szatni mamy napis "nie pytaj co ci dała Pogoń, a co ty możesz dać Pogoni". Znam te słowa od pierwszych dni w Pogoni, powiedział je Florian Krygier - mówił Dante.

Dla ekipy ze stolicy Pomorza Zachodniego Stipica był prawdziwą ostoją i uratował kilka ważnych spotkań. Piłkarz przybył do Szczecina z klubu CSKA Sofia. Wcześniej nie był pierwszym wyborem trenerów i jego kariera znacząco zwolniła. W Pogoni Stipica szybko stał się czołową postacią i jednym z ulubieńców kibiców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty