Trzy bramki dla Portowców zdobył Kamil Drygas, jedną Konstantinos Triantafyllopoulos. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pogoń Szczecin wygrała na własnym boisku 4-1 ze Stalą Mielec w piątej kolejce Ekstraklasy. Trzy bramki dla Portowców zdobył Kamil Drygas, jedną Konstantinos Triantafyllopoulos.
Do przerwy mimo przewagi portowców mielczanie prowadzili 1:0. Po zmianie stron dominowała już ekipa trenera Kosty Runjaića.

Dwa gole z rzutów karnych strzelił Kamil Drygas. Pomocnik Granatowo-bordowych miał też spory udział przy samobójczym trafieniu kapitana Stali, Krystiana Getingera. Rezultat sobotniego starcia ustalił Grek Konstantinos Triantafyllopoulos.

Jak przyznał - najlepszy w szczecińskim zespole - Kamil Drygas, duży wpływ na końcowy wynik miał szybko zdobyty gol po przerwie.

- Fajnie, że bramka na 1:1 padła bardzo szybko po przerwie, bo to nas uskrzydliło. Summa summarum wygraliśmy 4:1. Bramek mogło być przynajmniej dwa razy więcej. Kibice nie mogli narzekać, to mega fajny wynik. U siebie czujemy się bardzo mocni, nieważne kto przyjedzie, jaka drużyna: chcemy tutaj wygrywać - zapewnił.

Pogoń po sobotniej wygranej awansowała na 2. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin - za tydzień na wyjeździe - zagrają z liderem rozgrywek, Lechem Poznań.